24.04.2014Autor:

24 kwietnia, czyli Fashion Revolution w Polsce!

Dołącz do międzynarodowej kampanii na rzecz wprowadzania pozytywnych zmian w modzie! Już dziś opublikuj swoje zdjęcie na fanpageu Fashion Revolution Poland i zapytaj firmę, kto szyje ich ubrania!

24 kwietnia 2014 to dzień, w którym w ponad 50 krajach łączymy siły, by promować odpowiedzialną branżę mody i świadomy konsumpcjonizm. W pierwszą rocznicę tragedii Rana Plaza chcemy uczcić pamięć ponad tysiąca ofiar wzywając wszystkich do wsparcia pozytywnej rewolucji w branży mody!

FRD_Futerra_blog_4

Jesteś konsumentem?

Załóż ubranie na lewą stronę, zrób sobie zdjęcie i opublikuj na swoim fanpageu oraz fanpageu Fashion Revolution Poland dopisując hashtag #insideout!

Następnie napisz do firmy i zapytaj kto uszył Twoje ubranie na zdjęciu oraz poinformuj nas na naszym fanpage’u czy firma Ci odpisała!

Jesteś projektantem?

Napisz na swoim fanpageu oraz fanpageu Fashion Revolution Poland kto i gdzie szyje Twoje ubrania. Pochwal się jeśli w procesie tworzenia swoich kolekcji zwracasz uwagę na warunki pracy podwykonawców i ochronę środowiska. Nie zapomnij dopisać hashtag #fashionrevolutionpoland!

1

Fashion Revolution to także eventy offline. Zapraszamy do Łodzi, Krakowa i Olszyna!

11:00 – 14:00- Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania, ul.Jana Matejki 22/26, Łodź
Event organizowany przez Altmoda.pl; zapraszamy do udziału w konkursach: quiz wiedzowy, układanie łańcucha dostaw, dopasowywanie definicji, projektowanie odpowiedzialnego stroju oraz do happeningu Fashion Revolution Day.

Osoby, które wezmą udział w happeningu będą miały szansę wygrać ciekawą nagrodę!

godz. 18:30, Pracownia pod Baranami – Rynek Główny 27, Kraków
Projekcja dokumentu o tragedii Rana Plaza oraz debata o odpowiedzialnej modzie.

godz. 10:00 – 17:00, Butik Uncommon- ul. Staromiejska 16/7 (przy Wysokiej Bramie), Olsztyn
Event, podczas którego będzie można zobaczyć, jak powstają ubrania w stylu ethical streetwear oraz zakupić ubrania marki z 10% zniżką.

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.