08.02.2014Autor:

Wspieramy polskich projektantów – Decobazaar.pl i Pakamera.pl

Niskiej jakości odzież i dodatki produkowane w Chinach oraz innych krajach azjatyckich mają coraz gorszą prasę. Rękodzieło lub tzw. hand-made zyskują na popularności i stają się ciekawą alternatywą dla ubrań, kupowanych w sklepach sieciowych. Unikatowe, ręcznie wykonane produkty najłatwiej kupić za pośrednictwem Internetu. Decobazaar.pl oraz Pakamera.pl to dwa największe polskie serwisy, które umożliwiają spotkanie projektantów z miłośnikami rękodzieła.

zdjecie

Platformy oferują możliwość zakupu odzieży, biżuterii, dodatków oraz artykułów dekoracyjnych projektantów i marek, które nie mają póki co szans na zaistnienie na rynku masowym. Niesie to za sobą ogromne korzyści dla klienta, ponieważ otrzymuje on produkt unikatowy, wykonany ręcznie, a do tego (z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę) odpowiedzialny społecznie. Większość projektantów, tworzy, szyje i wytwarza swoje produkty na terytorium Polski. Kupując w serwisach Pakamera.pl i Decobazaar.pl wspieramy polską gospodarkę, tworząc przy tym zapotrzebowanie na nowe miejsca pracy.

Produkcja ręczna jest również bardzo ekologiczna. Materiały nie są sprowadzane z odległych krajów, a więc ich dostawa nie obciąża środowiska naturalnego. Wielu projektantów wykorzystuje także materiały z recyklingu, tworząc nowe produkty np. torebki-kopertówki z biuletynów informacyjnych lub kolczyki wykonane z kredek. W obu serwisach z łatwością można znaleźć również odzież wykonaną z bawełny organicznej.

 Autor: Katarzyna Szydłowska-Biskup

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.