05.05.2014Autor:

Aktorka Olivia Wilde ratuje świat!

digitalart 4

Bycie super bohaterem ma wiele wymiarów. Udowadnia to znana aktorka Olivia Wilde, która we współpracy z firmą H&M i organizacją DoSomething.org zachęca młodych mieszkańców Ameryki, by pomogli ocalić naszą planetę angażując się w akcję recyclingu starych ubrań.

Akcja „Clothing Comeback”, bo o niej mowa, potrwa do 20 czerwca. Olivia Wilde – w stroju super bohatera – w zabawnym filmiku zachęca młodzież do zorganizowania zbiórek ubrań w swoich szkołach i społecznościach. Zebraną odzież należy przekazać firmie H&M, która już od jakiegoś czasu oferuje w swoich sklepach specjalne pojemniki na niepotrzebne ubrania. Każdy uczestnik kampanii, który wyśle do DoSomething.org zdjęcie dokumentujące przekazanie odzieży będzie mógł wygrać stypendium o wartości 10 000 dolarów i otrzyma rabat 15% na zakup nowych ubrań w H&M.

Zebrane w trakcie kampanii ubrania zostaną przekazane do fabryki zajmującej się recyclingiem, gdzie część włókien z oddanej odzieży zostanie ponownie przetworzona. Według Olivii Wilde recycling starych ubrań jest dobrym pomysłem i pozytywnie wpływa na środowisko. Aktorka chętnie zaangażowała się w kampanię, również dlatego, iż jest ona zgodna z misją jej firmy Conscious Commerce. Olivia zachęca młodych ludzi do bardziej świadomego życia, dzięki któremu pozostawimy świat w lepszym stanie niż go zastaliśmy.

Więcej o akcji „Clothing Comeback” przeczytacie tutaj.

Źródło: J.M.Chua, Olivia Wilde, A.K.A. “Princess Layers,” Wants You to Recycle Your Clothes, Ecouterre, www.ecouterre.com/actress-olivia-wilde-a-k-a-princess-layers-wants-you-to-recycle-your-clothes, 5.05.2014.

Zdjęcie: Image courtesy of digitalart 4/ FreeDigitalPhotos.net

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.