10.03.2014Autor:

Altmoda.pl na Festiwalu Odpowiedzialnego Biznesu w Krakowie!

Już dziś rozpoczął się III Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu w Krakowie! Czeka na Was szereg prelekcji, warsztatów i konkursów, dzięki którym w ciekawy sposób zdobędziecie praktyczną wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz rozwiniecie nowe umiejętności na zajęciach prowadzonych przez specjalistów z dziedziny CSRu.

1607100_596383877112670_631501713_nOrganizatorzy Festiwalu- Studenckie Forum Business Center Club przygotowało w tym roku następujące bloki tematyczne:

10 marca– Akademia Górniczo-Hutnicza „CSR a ochrona środowiska”

11 marca– Uniwersytet Jagielloński  „CSR w przemysłach kreatywnych”

12 marca– Uniwersytet Ekonomiczny  „CSR w obszarze pracowniczym”

13 marca– Uniwersytet Pedagogiczny „Aspekt społeczny CSR; działania CSR na rzecz praw człowieka i edukacji”

Każdy dzień Festiwalu rozpocznie się konferencją tematyczną, na którą zaproszeni  goście ze znanych organizacji oraz firm opowiedzą o dobrych praktykach z zakresu CSR. Altmoda.pl będzie obecna na Festiwalu w dniu 13 marca. Weźmiemy udział w dyskusji na Uniwersytecie Pedagogicznym, po której zaprosimy Was również do udziału w ciekawych konkursach o tematyce odpowiedzialnej konsumpcji w modzie. Dodatkowo będziemy mieli okazję przedstawić ideę naszego projektu podczas Gali Finałowej 13 marca o godz.18.30. W trakcie Gali odbędą się także imprezy towarzyszące: konkurs na Eko Konstrukcje czy mini targi firm zajmujących się projektowaniem przedmiotów z recyklingu – Eco design.

Do zobaczenia w Krakowie!

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.