29.09.2014Autor:

Bielizna w duchu eko

5

Rozwój produktów wykonanych z materiałów ekologicznych daje dziś konsumentom możliwość zakupienia ubrań nie tylko dobrej jakości, ale też stworzonych z myślą o ochronie środowiska. Tak też jest w przypadku bielizny organicznej dostępnej w sklepie internetowym Namaqua.

Jak przekonują nas właściciele sklepu moda ekologiczna nie musi być nudna i na potwierdzenie swoich słów polecają nam wyroby w kilku stylach, pełnych kolorów i ciekawych wzorów, dodatkowo wprowadzając także do oferty kolekcje sezonowe. Producentem oferowanych produktów jest przede wszystkim marka Pants to Poverty, której bielizna wytwarzana jest z ekologicznej bawełny, produkowanej według zasad sprawiedliwego handlu. Kupując ich rzeczy wspierasz rolników uprawiających bawełnę oraz robotników w Indiach, gwarantując im sprawiedliwą zapłatę za wykonaną pracę.

4

Sklep Namaqua oprócz bielizny poleca także produkty etiopskiej marki Sabahar takie jak szale, apaszki, koce, ręczniki i obrusy. Firma ta korzystając z etiopskich tradycji tkackich jednocześnie daje możliwość etycznej i uczciwej pracy lokalnym mieszkańcom. Sabahar należy do Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu (WFTO) Fair Trade, dzięki czemu realizuje w praktyce zasady zrównoważonego rozwoju, a przy tym tworzy także możliwości zatrudnienia i generowania dochodów w ramach społeczności lokalnych.

2

Miłym dodatkiem na stronie sklepu Namaqua są też cenne informacje wyjaśniające czym jest eko moda. W poszczególnych zakładkach dowiecie się co to są produkty Fair Trade oraz na czym polega wsparcie pracowników z krajów Globalnego Południa. Wszystko to po to, by jak potwierdzają na stronie właściciele Namaqua „uczestniczyć w udostępnianiu i propagowaniu produktów, które spełniają najwyższe światowe standardy jakości, trwałości a zarazem przystępności”.

Źródło: www.namaqua.pl

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.