08.05.2015Autor:

Charytatywna moda

Czy moda może mieć coś wspólnego z pomocą innym? Tak! Najbliższe warsztaty organizowane w Slow Fashion Cafe potwierdzają tą tezę. Uczestnicy spotkania z jednej strony będą mieli okazję spróbować swoich sił w szydełkowaniu, z drugiej przygotować dziecięce buciki, które trafią potem do dzieci z placówki opiekuńczej.

Charytatywne warsztaty szydełkowania organizowane przez znaną z promowania idei samodzielnego szycia i przerabiania ubrań pracowni Slow Fashion Cafe odbędą się już 16 maja w godzinach 15.30-18.30. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się jak wykonać na szydełku dziecięce buciki. Spotkanie będzie miało charakter charytatywny – powstałe pantofle zostaną przekazane dzieciom przebywającym w placówce opiekuńczej Dzieło Pomocy Dzieciom w Krakowie, a następnie ozdobione przez same dzieci.

Zajęcia poprowadzi szydełkujący bloger Maciek Potępa (www.recznik.in). Od 3 lat prowadzi on bloga na temat szydełkowania, którego głównym tematem są projekty blogera, a pośrednim komunikacja ubioru w modzie męskiej. Maciek szydełkowaniem zajmuje się od 13. roku życia. Dzięki swojej pasji współprowadził m.in. warsztaty Nocy Szydełkowania podczas Cracow Fashion Week 2014.

Zapraszamy do wspólnej pomocy najmłodszym!

Szczegóły na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.

Plakat - charytatywne warsztaty - SLOW FASHION CAFE

Źródło: mat.prasowe organizatora

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.