15.03.2014Autor:

Co działo się w trakcie Festiwalu Odpowiedzialnego Biznesu?

1607100_596383877112670_631501713_nW czwartek Altmoda.pl wzięła udział w Festiwalu Odpowiedzialnego Biznesu w Krakowie. Pojawiliśmy się na Uniwersytecie Pedagogicznym, gdzie mieliśmy okazję wspomnieć o naszym portalu, a także zorganizować konkursy dla uczestników wydarzenia. W trakcie eventu zachęcaliśmy do odpowiedzenia na pytanie ile procent z ostatecznej ceny za jeansy trafia do szwaczek szyjących nasze spodnie, jak wygląda życie pracowników fabryk w Azji, a także do tworzenia szkiców stylizacji nawiązującej do odpowiedzialnej mody.

Wieczorem zaś wzięliśmy udział w Gali Finałowej Festiwalu, gdzie mogliśmy zaprezentować portal Altmoda.pl, a następnie wspólnie z resztą gości porozmawiać na temat ekonomicznego i społecznego potencjału przemysłów kreatywnych w Polsce. Było ciekawie i inspirująco!

Chcecie zobaczyć jak bawiliśmy się w trakcie naszego eventu z uczestnikami III Festiwalu Odpowiedzialnego Biznesu? Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z naszych konkursów!

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.