24.02.2014Autor:

Czas na rewolucję w modzie!

Fundacja CSR Impact została partnerem Fashion Revolution Day w Polsce! 2_FRD_base+campaign_landscape

Włącz się do akcji i dowiedz się, kto szyje Twoje ubrania! Już dziś, na dwa miesiące przed światowym dniem Fashion Revolution Day załóż ulubioną odzież na lewą stronę, zrób sobie zdjęcie i opublikuj je naszym profilu na FB (facebook/FashionRevolutionPoland) dodając hashtag #insideout! Pokaż, iż interesuje Cię kto i w jakich warunkach wyprodukował Twoje ubranie!

Fashion Revolution to inicjatywa powstała w Wielkiej Brytanii po kwietniowej katastrofie budynku Rana Plaza w Bangladeszu, szyjącej ubrania m.in. dla polskiej firmy LPP, podczas której zginęło 1130 pracowników fabryki. Chcąc wspomnieć ofiary katastrofy i nakłonić branżę odzieżową do wprowadzenia koniecznych zmian, organizatorzy Fashion Revolution Day zachęcają, by w pierwszą rocznicę katastrofy w Rana Plaza 24 kwietnia przyłączyć się do kampanii i zadać firmom odzieżowym proste pytanie: Kto stworzył nasze ubrania?

Chciałbyś włączyć się w obchodzenie Fashion Revolution Day w Polsce? Jest wiele sposobów na to, by wziąć udział w dyskusji dotyczącej zmian w branży odzieżowej, a także pokazać co myślisz na temat odpowiedzialnej mody.

Co możesz zrobić jako konsument?

Załóż ulubione ubranie na lewą stronę na znak, iż szukasz informacji o miejscu jego produkcji, zrób sobie zdjęcie i opublikuj je na portalach społecznościowych! Jeśli ubranie jest wyprodukowane zgodnie z procedurami chroniącymi prawa pracowników szyjących daną odzież oraz chroniącymi środowisko, opowiedz historię tej marki/ ubrania! Jeśli nie masz pewności w jakich warunkach zostało wyprodukowane ubranie- zapytaj o to producenta! Więcej informacji o tym jak możesz to zrobić znajdziesz na fanpage’u www.facebook.com/FashionRevolutionPoland i twitterze: Fash_RevPoland.

WMYC_logo_lilac

Czekamy na Ciebie na facebooku, twitterze oraz innych mediach społecznościowych! Publikując informację pamiętaj o dołączeniu hashtagów:

#insideout – oznaczamy zdjęcia do kampanii w ubraniach na lewą stronę
#whomadeyourclothes – (kto stworzył Twoje ubrania?) pytajmy producentów, o to jak powstają ich ubrania

#fashionrevolution #fashionrevolutionday #fashionrevolutionpoland – posty w social media oznaczajmy również nazwą inicjatywy, abyśmy mogli stworzyć globalną społeczność popierającą zmiany w branży odzieżowej!

Dołączcie do nas już teraz! Czekamy na projektantów, blogerów, studentów i wszystkich tych, którzy wspierają naszą ideę i pozytywną rewolucję w branży modowej!

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.