30.10.2015Autor:

EcoMade Festival 2015

Już w listopadzie Łódź ponownie zamieni się w najbardziej ekologiczne miasto w Polsce. Wszystko to za sprawą zorganizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi EcoMade Festival, którego II edycja odbędzie się w dniach 19-21 listopada 2015 r.

Idea festiwalu zrodziła się przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa współczesnej aglomeracji, której idealnym przykładem jest Łódź. Organizatorzy chcą uświadomić obywatelom, że poprzez proekologiczne podejście do świata sami stają się projektantami otoczenia, w którym żyją.

EcoMade Festival to święto ekologicznej mody i designu. To projekt, który stanowi wstęp do rozmowy, wymiany myśli i doświadczeń, a jednocześnie forma kampanii informacyjno-promocyjnej, której celem jest kształtowanie postaw jak najmniej ingerujących w równowagę w przyrodzie.

Gościem specjalnym II edycji festiwalu EcoMade 2015 będzie Ryan Frank – światowej sławy projektant spod znaku „reused”. Program wydarzenia obejmuje także wystawy, konkurs, pokazy ekologicznej mody, seminaria oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy festiwalu, od najlepszych specjalistów z dziedziny ekologicznej mody i designu, dowiedzą się, że starym przedmiotom można nadać drugie życie, a wszystko to małym kosztem i w trosce o środowisko.

Źródło: mat. organizatora, www.ecomadefestival.pl

ecomade festival

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.