30.01.2016Autor:

Eko Fashion Weekend 2016

W dniach 5-7 lutego 2016 w Krakowie odbędzie się Eko Fashion Weekend, którego finałem będzie Junk Fashion Show, czyli pokaz ubrań stworzonych z papieru . Gośćmi specjalnymi Junk Fashion Show będą Marcin Giebułtowski – projektant biżuterii oraz Michał Zaczyński – krytyk mody.

Wydarzenie Eko Fashion Weekend to dobry sposób na przypomnienie konsumentom jak ważnymi tematami we współczesnej modzie są ekologia oraz CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu. Pod okiem wykładowców Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru będzie można poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności – tworzenia biżuterii, notatników, a także redressingu (przerabiania ubrań). Warsztaty wpisują się w ideę DIY, czyli do it yourself – pokazują, jak wiele możemy wykonać sami, wykorzystując recyklingowe materiały.

Z kolei Junk Fashion Show to pokaz kreatywności studentów SAPU. Otrzymali trudne zadanie: musieli zaprojektować ubrania, a do ich stworzenia mogli użyć wyłącznie papieru. Poprzednie pokazy Junk Fashion Show pokazały jednak, że z tym wyzwaniem młodzi artyści potrafią sobie znakomicie poradzić. A nawet więcej – im trudniejszy materiał, tym bardziej efektowne i niebanalne stroje potrafią stworzyć. Dlatego pokaz papierowy SAPU zawsze budzi wielkie emocje i jest unikalnym przeżyciem modowym.

 

Program Eko Fashion Weekend:

5 lutego 2016 – WARSZTATY DIY – wstęp wolny, Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, ul. Zamoyskiego 52

16:30 – 18:45 – Warsztaty ręcznie wykonywanych notatników

16:30 – 18:45 – Warsztaty redressingu i personalizacji, czyli kreatywne przerabianie ubrań

16:30 – 18:45 – Warsztaty tworzenia biżuterii recyklingowej

Warsztaty prowadzone są przez wykładowców Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

6 lutego 2016, godzina 16:30 – WYKŁAD MICHAŁ ZACZYŃSKI – wstęp wolny

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, ul. Zamoyskiego 52

7 lutego 2016, godzina 18:00 – JUNK FASHION SHOW

Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

 

Wstęp wolny/zaproszenia

Źródło: mat.organizatora

plakat-JFS16-Copy

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.