15.03.2015Autor:

Etycznie na Cracow Fashion Week

Już 24 marca, na miesiąc przed drugą rocznicą katastrofy budynku w Rana Plaza, Cracow Fashion Week zaprasza na drugie spotkanie z cyklu #Trendywmodzie. Marcowe spotkanie poświęcone będzie tym razem modzie zrównoważonej i jej wpływom na trendy w branży odzieżowej i designie.

cracow fashion week

Cracow Fashion Week nie rozczarowuje miłośników mody odpowiedzialnej i zaprasza w wiosennej edycji nie tylko na warsztaty przerabiania i szycia odzieży (odbywające się w Slow Fashion Cafe), ale też na rozmowę o nowym trendzie w modzie, jakim jest szeroko rozumiana moda zrównoważona. Zaproszeni na spotkanie #Trendywmodzie prelegenci przedstawią różne perspektywy adaptacji mody etycznej w swoich projektach i zaprezentują możliwości rozwoju tego kierunku w modzie polskiej. Dowiemy się czym jest moda etyczna i czy można tworzyć projekty, które będą uwzględniać całkowity wpływ każdego z nich na środowisko i społeczeństwo? Prognozy dotyczące mody zrównoważonej zmieniły się w ostatnich latach i chwilowa moda na projekty eko, stała się trendem, który rozwija się w szerszy nurt społeczny.

Zainteresowanych zapraszamy 24 marca do Klubu Pauza in Garden, a więcej informacji na temat spotkania znajdziecie tutaj.

Wstęp wolny. Obowiązuje rejestracja uczestnictwa na: http://trendywmodzie2.evenea.pl/

Organizatorzy: Agencja 42up

Partnerzy: Krakowskie Szkoły Artystyczne, Cracow Fashion Week, Pauza In Garden, Rebel in Suit

Źródło: materiały organizatora

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.