25.02.2014Autor:

Jak zaszaleć w second-handach?

Lubicie odwiedzać second-handy? Jak często zdarza się Wam tam znaleźć naprawdę fajne i oryginalne ubrania? Coraz więcej osób uważa dziś, iż sklepy z odzieżą używaną mogą stanowić źródło ciekawych stylizacji, jednak szukanie wyjątkowych elementów garderoby wśród masy różnych ubrań wymaga od nas cierpliwości, bystrego oka, ale i znajomości paru przydatnych zasad.

Jak kupować w second-handach?zdjecie

  1. idź na zakupy z wcześniej ustaloną dokładną listą rzeczy, których szukasz, inaczej polowanie na ubrania w sklepach z używaną odzieżą może stać się zbyt przytłaczające
  2. nie bój się jednak przymierzać ubrań, których normalnie byś nie założyła- baw się stylami!
  3. szukaj bazowych tkanin i trendów, które często wracają do mody
  4. wybierz odpowiedni dla siebie rejon sklepów– second-handy często odzwierciedlają charakter dzielnic, w których się znajdują; szukając ubrań w swoim stylu wybierz tą część miasta, która najlepiej odpowiada Twoim zainteresowaniom: dzielnicę ekskluzywnych sklepów, butiki młodych projektantów, czy ulice z galeriami promującymi sztukę offową
  5. na koniec pamiętaj, że przy odrobinie wysiłku niejedną na pierwszy rzut oka niedopasowaną rzecz można przekształcić w naprawdę fajne ubranie: zbyt szeroką kamizelkę można zwęzić, zamki błyskawiczne naprawić, a za krótki top wydłużysz podszywając fragment materiału[1].

Udanego polowania!

Więcej informacji na temat zakupów w sklepach z używaną odzieżą znajdziesz w artykule Amy Dawson „How to find decent clothes in charity shops: insider tips”.

Zdjęcie: Image courtesy of photostock/FreeDigitalPhotos.net.


[1] A.Dawson, How to find decent clothes in charity shops: insider tips, Metro, http://metro.co.uk/2014/01/08/how-to-find-decent-clothes-in-charity-shops-insider-tips-4252976, 16.02.2014.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.