16.02.2014Autor:

Kampania UWOLNIĆ 23!

zdjecie

Walka o zapewnienie godnej płacy pracownikom sektora odzieżowego w Kambodży trwa!

10 lutego br. organizacje i związki zawodowe walczące o ochronę praw pracowniczych wzięły udział w akcjach solidarności na rzecz uwięzionych aktywistów  i pracowników fabryk odzieżowych. Żądają one natychmiastowego uwolnienia zatrzymanych w trakcie styczniowych protestów 23 osób oraz wycofania wszystkich stawianych im zarzutów.

Pracownicy zostali aresztowani w związku z udziałem w ogólnokrajowym strajku, podczas którego domagali się podniesienia minimalnej płacy miesięcznej w sektorze odzieżowym do wysokości 160 USD.

Chciałbyś wesprzeć działania na rzecz natychmiastowego uwolnienia zatrzymanych 23 osób?

  1. Podpisz petycję.
  2. Dołącz do aktywistów Clean Clothes Campaign i prześlij swoje zdjęcie z hasłem Free The 23 na znak solidarności z zatrzymaną 23. Zdjęcia zostaną opublikowane na profilu CCC na Facebooku.

Więcej informacji na temat kampanii znajdziesz na stronie Clean Clothes Polska.

Zdjęcie ikony: Image courtesy of worradmu/ FreeDigitalPhotos.net

Zdjęcie ikony: Image courtesy of sippakorn/ FreeDigitalPhotos.net – See more at: http://www.altmoda.pl/siedem-zyczen/2/#sthash.ntJpzdMF.dpuf
[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.