07.08.2014Autor:

Kraków zaprasza na Ciuchowisko!

Wszystkich przebywających 9 sierpnia w Krakowie zapraszamy na kolejną już edycję wymiany ubrań i dodatków oraz kiermasz rękodzieła czyli Krakowskie Ciuchowisko. Impreza odbędzie się w ogródkach Seny przy Pompie pl.św.Ducha 4 w godzinach od 14:00 do 16:30. W razie złej pogody organizatorzy zapraszają do Cafe Foyer!

W trakcie wydarzenia będziecie mogli wymienić ciuchy, dodatki, zabawki, książki, CD i wszelakie przedmioty użytkowe. Co ważne, wszystkie ubrania, które nie znajdą nowych właścicieli trafią do osób potrzebujących. Dodatkowo w trakcie imprezy organizator zapewnia możliwość nabycia oryginalnego rękodzieła. Wstęp na wydarzenie wynosi 5 zł. Szczegóły znajdziecie na fanpage’u.

zdjeciePrzed imprezą warto zapoznać się z zasadami wymiany na Ciuchowisku:):

1. Płacimy za wejście kwotę określoną na plakacie/ wydarzeniu.

2. Zachowujemy bilet do kontroli.

3. Płacimy raz w ciągu całego dnia, niezależnie od tego, ile razy wejdziemy/wyjdziemy.

4. Płacimy tyle samo niezależnie od tego, czy przynosimy ubrania, czy też nie.

5. Przyniesione ubrania sami wykładacie na stoły/folie starając się zachować podział na ubrania dziecięce, wszystkie inne i rzeczy pozostałe (miejsca są oznaczone).

6. Nie zaczynamy wymiany przed godziną rozpoczęcia wydarzenia nawet jeśli przyjdziecie wcześniej. Kładziemy ubrania i czekamy aż wybije godzina startu imprezy. Dajmy wszystkim równe szanse !

7. Możecie wziąć tyle rzeczy ile Wam się spodoba, ale nie zapominajcie o innych Ciuchowiczkach !

8. Jeżeli nic Wam się nie spodoba, nie zabierajcie swoich ubrań z powrotem ze sobą – zostaną oddane potrzebującym.

9. Nie sprzedajemy ubrań.

10. Nie wymieniamy 1 za 1.

11. Dzieci do lat 9 i mężczyźni wchodzą za darmo:).

Źródło: mat.prasowe.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.