02.10.2014Autor:

Manufaktura Fashion Week

fashion week manufakturaJuż jutro w łódzkiej Manufakturze rozpocznie się 9 edycja Manufaktura Fashion Week Fast Fashion. Choć w nazwie wydarzenia znajdziemy wyraźne nawiązanie do trendu szybkiej mody to nie zabraknie tam również atrakcji dla entuzjastów idei slow fashion.

W czasie 9. edycji Manufaktura Fashion Week Fast Fashion ponad 60 marek Manufaktury pokaże swoje kolekcje. Analogicznie do światowych wybiegów zobaczymy trendy na nadchodzący sezon przygotowane przez profesjonalnych stylistów. Na co jednak warto szczególnie zwrócić uwagę to pokazy mody promujące młodych polskich projektantów. To świetna alternatywa dla ubrań znanych dużych marek. Wyróżniają się one lepszą jakością, oryginalnym designem, ale też są bardzo często produkowane lokalnie, dzięki czemu mamy pewność, iż osoby zaangażowane w produkcję zostały odpowiednio opłacone za swoją pracę.

Tegoroczną edycję Manufaktura Fashion Week otworzą znani z programu Project Runway – Liliana Pryma, Jakub Bartnik i Maciej Sieradzky. W piątkowy wieczór odbędzie się również ciekawy pokaz utalentowanego duetu Hector & Karger. Ich kolekcje – wyjątkowo nowoczesne i uwodzące kobiecością – zostaną zaprezentowane na specjalnie zaaranżowanym wybiegu na rynku Manufaktury. Wszystkich projektantów będzie można spotkać także w pop up store’ach zbudowanych na czas Manufaktura Fashion Week Fast Fashion.

Ciekawą atrakcją mogą się również okazać zaproponowane przez organizatorów wykłady i warsztaty. W sobotę przewidziano zajęcia modowe z kamizelką w tle. Pod okiem profesjonalistów własnoręcznie stworzymy, bądź też przerobimy kamizelkę lub inny dodatek modowy- punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników rzeczy hand-made!

fashion week manufaktura_projektanciHarmonogram wydarzenia

3 października– piątek

19:00 Pokazy kolekcji finalistów „Project Runway – Macieja Sieradzky’ego, Jakuba „Jacoba” Bartnika, Liliany Prymy

20:30 Pokaz duetu Hector & Karger

4 października– sobota

10.00 – 22.00 Fast trendy – sylwetki światowych wybiegów w zasięgu ręki

12.00 – 18.00 tuning kamizelki – warsztaty modowe

14.00 – 22.00 Fast Fashion – najnowsze kolekcje brandów Manufaktury jesień/zima 2014. – kolekcje casual, wieczorowe – (pokazy o każdej pełnej godzinie)

18.00 – 19.30 Jak zostać blogerem modowym? Warsztaty i konkurs z Michałem Witkowskim

20.00 Runway Fashion – pokaz kolekcji finalistow Project Runway

21.00 Nocne Zakupy z 50% rabatami i KONKURS Runway to Fashion.

22.00 Fast fashion – moda wieczorowa

23.00 Hot Diamond Show – pokaz bielizny i bizuterii

23.30 – 24.00 Finał konkursu i zakończenie Nocnych Zakupów

5 października– niedziela

10.00 – 22.00 Fast trendy – sylwetki światowych wybiegów w zasięgu ręki

11.00 – 18.00 Fluo jest modne – warsztaty dla dzieci

13.00 – 17.00 Fast Fashion – najnowsze kolekcje Brandów Manufaktury jesień/zima 2013/14. – moda dziecięca, sportowa

14.00 wybory królowej i króla wybiegu – moda dziecięca

18.00 finał

NOCNE ZAKUPY 4.10, SOBOTA g. 21-24.00

 

Źródło: mat. pras. organizatora

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.