21.05.2015Autor:

Męskie szydełkowanie w Slow Fashion Cafe

W słoneczną sobotę na krakowskim Kazimierzu w Slow Fashion Cafe odbyły się charytatywne warsztaty szydełkowania bucików, tworzonych z myślą o wychowankach domu dziecka z placówki opiekuńczej Dzieło Pomocy Dzieciom. Inicjatorem wydarzenia był wolontariusz z placówki opiekuńczej, który jednocześnie w trakcie spotkania wystąpił w roli nauczyciela męskiego szydełkowania.

Charytatywne warsztaty w Slow Fashion Cafe wzbudziły zainteresowanie płci męskiej i żeńskiej. Przybyli międzynarodowi goście, a co najważniejsze, podczas nauki wszyscy dobrze się bawili. Maciej Potępa z bloga Ręcznik (www.recznik.in) przekazał tajemną wiedzę o szydełkowaniu, ale najwyższym celem spotkania było stworzenie bucików dla dzieci z krakowskiego domu dziecka.

Podczas warsztatów uczestnicy otrzymali bawełniane makarony od Bobbiny (www.bobbiny.pl) i rozpoczęli naukę tworzenia pantofelków dla trzylatków. Szydełkujący bloger- prowadzący spotkanie z wielkim zapałem przekazywał wiedzę początkującym kursantom.

Efektem 3 godzinnej zabawy i nauki są kolorowe buciki, które niebawem będą gotowe dla najmłodszych właścicieli. Ostatnim elementem będą zdobienia na pantofelkach, które własnoręcznie wykonają dzieci w krakowskiej placówce.

Warsztaty szydełkowania okazały się wydarzeniem będącym niezwykłym połączeniem kreatywności i pomocy dla najmłodszych!

Źródło: mat. pras. organizatora

Charytatywne Warsztaty - SLOW FASHION CAFE - 6

 

Charytatywne Warsztaty - SLOW FASHION CAFE - 12

 

Charytatywne Warsztaty - SLOW FASHION CAFE - 3jpg

 

Charytatywne Warsztaty - SLOW FASHION CAFE - 13

 

Charytatywne Warsztaty - SLOW FASHION CAFE - 10

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.