19.05.2014Autor:

Michael Hekmat z Polski- zwycięzcą europejskiego konkursu C&A!

Michael Hekmat z Polski został zwycięzcą europejskiego konkursu C&A Re-Imagine Design Challenge!

Dziewięciu uzdolnionych projektantów z całej Europy walczyło przez ostatni miesiąc w konkursie zorganizowanym przez markę C&A. Zadaniem uczestników konkursu była reinterpretacja wybranego ubrania C&A z ostatniego stulecia i stworzenie z niego nowej, przyjaznej środowisku stylizacji.

c_a

Publiczność najwyżej oceniła projekt Michael’a Hekmat’a, polskiego projektanta który przedstawił kurtkę-pilotkę z 1989 r. Góra obszyta została jedwabnymi kwiatami i uzupełniona topem z recyklingowych jedwabnych szali oraz spódnicy z dzianiny i jedwabnego szyfonu, który również jest materiałem recyklingowym. Całość wygląda oryginalnie i nowocześnie. W nagrodę Michael otrzyma możliwość zaprojektowania limitowanej kolekcji dla C&A oraz pięćdziesiąt tysięcy euro na promocję swojej marki Blessus w Polsce.

1

 A co o samym konkursie i swojej stylizacji mówi Michael?

„Chcę przekazać, że estetyka luksusowego krawiectwo nie ogranicza twórcy, można ją tworzyć pamiętając o środowisku. To, że C&A popularyzuje ubrania przyjazne dla środowiska jest absolutnie fantastycznym pomysłem. Chciałbym aby cały świat mody działał w ten sposób.”

Źródło: www.facebook.com/ca.polska

[sharethis]

Komentarze

  1. Marta pisze:

    Gratulacje dla Michaela! Fajnie wiedzieć, że w Polsce mamy zdolnych projektantów, chcących tworzyć ubrania przyjazne dla środowiska!:)

  2. Pirografka pisze:

    Świetna idea 😀
    Fajnie jest powracać do starych projektów i tworzyć nową jakość

Komentowanie zamknięte.

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.