16.02.2015Autor:

Międzynarodowe Targi Mody

18–20 lutego 2015 roku w Rzgowie w Ptak Fashion City odbędzie się kolejna, druga edycja Międzynarodowych Targów Mody PTAK EXPO, tym razem w wiosennym wydaniu. Wydarzenie gościć będzie 3 5000 wystawców, producentów, importerów i dystrybutorów odzieży, obuwia i akcesoriów z całego świata. Na czas trwania targów zaplanowano liczne premiery kolekcji wiosna-lato 2015, rozpoczynające sezon i inaugurujące sprzedaż nowego asortymentu. Wydarzeniu towarzyszyć będą panele dyskusyjne, pokazy mody i wykłady.

banerWśród wystawców targów znajdą się wszyscy najemcy Centrum Handlowego Ptak, jak i firmy zewnętrzne, które zaprezentują premierę kolekcji wiosna/lato 2015. Tym samym w drugiej edycji Międzynarodowych Targów Mody Ptak Expo uczestniczyć będzie ponad 3,5 tysiąca wystawców – producentów, importerów i dystrybutorów odzieży, obuwia i akcesoriów z całego świata. Łączny obszar wystawienniczy, w nowoczesnej hali Ptak Expo dostosowanej specjalnie do tego typu wydarzeń, osiągnie powierzchnię 250 tysięcy metrów kwadratowych.

Organizatorzy zaplanowali panele dyskusyjne na temat rozwoju przemysłu odzieżowego, wykłady poświęcone branży mody i aktywnej sprzedaży oraz pokazy mody obejmujące prezentacje najnowszych kolekcji wiosna-lato 2015 z udziałem znanych projektantów z Polski i zagranicy. Na targach nie zabraknie także wątku odpowiedzialnej mody. We współpracy z Urzędem Marszałkowskim nasz zespół opowie o prowadzonych przez organizację projektach dotyczących rozwoju działań z zakresu społecznej odpowiedzialności branży odzieżowej, a także o formach wsparcia przedsiębiorców w zakresie zarządzania firmą w sposób odpowiedzialny.

Udział w wiosennych Targach Mody PTAK EXPO stanowi dla producentów niepowtarzalną szansę do zaprezentowania wyrobów i promocji marki na arenie międzynarodowej, dając tym samym możliwość ugruntowania swojej pozycji na rynku mody.

Źródło: mat.prasowe

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.