09.09.2014Autor:

Moda na WISŁAKI

1 wislaki na wawa designZnacie już WISŁAKI? Projekt wkracza w drugi etap – zaprojektuj razem z WISŁAKAMI kolekcję ubrań inspirowaną chronionymi nadwiślańskimi gatunkami zwierząt. Dodatkowo projekt ostatnio aktywnie angażuje się w liczne działania na rzecz odpowiedzialnej mody. Zobaczcie co dla Was przygotowali.

II etap projektu WISŁAKI potrwa do 21 września 2014 r. Każdy może włączyć się w projektowanie ubrań marki WISŁAKI i stać się ich współtwórcą. Jak to zrobić? Wejdź na Funpage projektu i w albumie „WISŁAKI w pracowni” oddaj głos na zwierzaka, którego chciałbyś mieć na swoim ubraniu (1 lajk=1 głos). Proste!

Aby kolekcja miała szansę powstać autorzy projektu muszą zebrać wystarczające środki. Każdy z Was może dorzucić swoją cegiełkę i wesprzeć realizację tej wyjątkowej kolekcji kolekcji. Do tej pory projekt zebrał już 51% wymaganej całości. Działania WISŁAKÓW można wspierać na portalu mintu.me.

WISŁAKI szeroko działają także poza internetem, włączając aktywnie w projekt swoją społeczność. W dniach 5-14 września spotkacie ich na interaktywnej wystawie Wawa Design Festiwal, gdzie zwiedzający będą mogli zadecydować o formie i detalach wisłakowych ubrań.

5 wislaki na wawa design

Z kolei 13 i 14 września WISŁAKI zagoszczą na Stadionie Narodowym. Na targach modowych Slow Fashion będzie można spotkać stoisko projektu, porozmawiać o WISŁAKACH, o crowdfundingu i crowdsorsingu w praktyce, skomentować i oddać głos na ubranie marki WISŁAKI, a także dokonać wpłaty za pośrednictwem portalu mintu.me.

2 wislaki na wawa design 3 wislaki na wawa design

Zapraszamy do wsparcia projektu i do udziału w zaplanowanych przez WISŁAKÓW działaniach!

Źródło: mat.prasowe.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.