12.06.2016Autor:

Moda odpowiedzialna i zrównoważona- Creative Mikser 13

Czym jest moda zrównoważona, jak wygląda proces odpowiedzialnego projektowania odzieży w praktyce, a także teoria mody jako dyscypliny filozofii – te zagadnienia zgłębią młodzi projektanci podczas kolejnego spotkania z cyklu Cretive Mikser. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00 na Wydziale Wzornictwa ASP przy ul. Myśliwieckiej 8 w Warszawie. Zapraszają British Council, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Termin „odpowiedzialna moda” odnosi się do całego cyklu produkcji ubrań: od pozyskiwania materiałów, poprzez projektowanie i produkcję. Pod uwagę bierze się czynniki ekologiczne, jak wpływ upraw na środowisko naturalne, ekonomiczne, jak godziwe opłacanie pracy zatrudnionych przy produkcji odzieży, a w rezultacie etyczne, czyli właśnie odpowiedzialność wobec wszystkich uczestników łańcucha produkcji.

O tym jak pojęcia mody odpowiedzialnej i zrównoważonej realizuje się w praktyce opowiedzą:

Michał Olszewski – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Ewa Ayton – Dyrektorka Departamentu Kultury i Sztuki w British Council w Polsce

Damien Fredriksen Ravn – projektant mody, wykładowca na Wydziale Katedry Mody Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych

Alice Holmberg – projektantka i przedsiębiorczyni odpowiedzialna społecznie

Aleksandra Bąkowska – projektantka i blogerka

Aleksandra Waś – założycielka i projektantka marki Wearso

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem: www.wzornictwoplusmoda.com. Językami spotkania będą polski i angielski.

Organizatorzy: Miasto stołeczne Warszawa oraz British Council

Współorganizator: Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Partnerzy: Wearso, Ola Bąkowska blog, Hush Warsaw

Patroni Medialni: Magazyn Purpose, Warsawholic

Więcej informacji: www.britishcouncil.pl/events/creative-mikser-13

Dołącz na Facebooku

Creative Mikser to cykliczne spotkania networkingowe sektora kreatywnego, organizowane wspólnie przez British Council i Miasto Stołeczne Warszawa; to prezentacje, dyskusje oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i poznania ciekawych ludzi. Organizowane w miejscach związanych z przemysłem kreatywnym i odznaczających się swobodną formułą dyskusji, stanowią nowatorski element w integracji społeczności przedsiębiorców kreatywnych w Warszawie.

Źródło: mat.prasowe organizatora

1

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.