29.09.2014Autor:

Moda w 2050 roku – raport z badań

oklsmW Łodzi 16.09.2014 r. pod patronatem altmoda.pl i przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi odbyła się konferencja poświęcona wyzwaniom i kierunkom działania branży odzieżowej i modowej. Wrzesień to również ostatni miesiąc realizacji projektu „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody”, który otrzymał dofinansowanie w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Jednym z celów projektu było przeprowadzenie badania dotyczącego przyszłych trendów, jakie zapanują w branży odzieżowej i modowej. Raport „Przemysł modowy i odzieżowy – wyzwania” ma za zadanie przybliżyć przedsiębiorstwom działającym na rynku odzieży potrzeby i oczekiwania konsumentów na najbliższe kilkanaście lat.

Mamy nadzieję, że lektura dokumentu podpowie jak mądrze działać i na co zwracać uwagę kształtując swoją przyszłość.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.