21.01.2014Autor:

Modnie odpowiedzialni w Europie

Ethical Fashion Show Berlin, http://ethicalfashionshowberlin.com/en/press/

Ethical Fashion Show Berlin, http://ethicalfashionshowberlin.com/en/press/

W Berlinie skończyły się właśnie targi etycznej mody, Nordic Fashion Association rozpoczął rejestrację na zbliżającą się konferencję o zrównoważonej modzie a organizatorzy Fashion Revolution Day w Wielkiej Brytanii zachęcają do włączenia się w organizację eventu upamiętniającego katastrofę budynku Rana Plaza w Bangladeszu. Europa Zachodnia coraz chętniej promuje zrównoważony rozwój branży odzieżowej a konsumenci z zainteresowaniem śledzą wydarzenia związane z etyczną modę. Czy Polska może w tym zakresie konkurować z innymi krajami Europy?

W ostatnich latach polscy konsumenci mieli okazję poznać kilka kampanii mających na celu zmianę naszych nawyków zakupowych. Clean Clothes Campaign, Kupuj Odpowiedzialnie, Modnie i Etycznie– wszystkie te programy podkreślały potrzebę przyjrzenia się środowiskowym i społecznym uwarunkowaniom produkcji naszych ubrań.

Co więcej, coraz częściej organizowane wydarzenia nawiązujące do idei slow fashion, mody ekologicznej, czy lokalnej produkcji, pokazują, iż w Polsce rośnie zainteresowanie alternatywną modą. Być może za kilka lat Polska stanie się jedną ze stolic odpowiedzialnej mody.

Fashion Revolution Day, Who Made My Clothes: Photographer: Keiron O'Connor; Model: Sienna Somers,  Make-up Jo Frost; Hair Eliot Bsilla , Shirt Beautiful Soul. Jacket Katharine Hamnett

Fashion Revolution Day, Who Made My Clothes: Photographer: Keiron O’Connor; Model: Sienna Somers, Make-up Jo Frost; Hair Eliot Bsilla , Shirt Beautiful Soul. Jacket Katharine Hamnett odpowiedzialnej mody.

Śledźcie z nami wydarzenia promujące odpowiedzialną konsumpcję.

Odpowiedzialna moda w Polsce:

Eko Fashion Weekend, Kraków- 30 stycznia-2 lutego 2014

Green Fashion Show, Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu, Kraków-

10-13 marca 2014

Odpowiedzialna moda w Europie:

Ethical Fashion Show Berlin– 14-16 stycznia 2014

Copenhagen Fashion Summit-24 kwietnia 2014

Fashion Revolution Day– 24 kwietnia 2014

 

Zdjęcie ikony: Ethical Fashion Show Berlin, http://ethicalfashionshowberlin.com/en/press/

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.