13.06.2014Autor:

Modnie odpowiedzialny weekend

Nie macie planów na najbliższe weekendy w czerwcu? Rozważcie propozycję wzięcia udziału w wydarzeniach promujących odpowiedzialne podejście do mody! Dobra zabawa gwarantowana!

drugie szycieJuż w najbliższą niedzielę 15 czerwca Drugie Szycie zaprasza na pierwsze warsztaty z cyklu Kreatywnego Recyklingu Krawieckiego! Zajęcia odbędą się w Co nieco cafe w Warszawie, w godzinach 10.30-14.00. Jak piszą organizatorzy wydarzenia szycie ubrań nie jest wcale takie trudne, a daje ogromną satysfakcję. Wystarczy zajrzeć do swojej szafy, gdzie każdy z nas znajdzie potrzebną inspirację i tkaniny przydatne do krawieckich przeróbek. Uczestnicy warsztatów wyjdą z zajęć z podstawową wiedzą na temat szycia, a także z nową umiejętnością patrzenia łaskawszym okiem na stare rzeczy.

Jeśli bliżej Wam do Rybnika, niż do Warszawy wybierzcie się 21 czerwca na Rybnik Swap Party. To już ósma edycja tej imprezy, podczas której każdy uczestnik może przynieść niechciane ubrania i wymienić je na nową garderobę.  Za każdy oddany ciuch otrzymacie bon, który potem będzie można wymienić na inne ubrania. Żadna odzież się nie zmarnuje, ponieważ ubrania, które nie znajdą nowych właścicieli trafią do Domu Samotnej Matki lub Domu Dziecka w Rybniku. Miłym dodatkiem do swapu są również przewidziane wydarzenia towarzyszące jak: warsztaty artystyczne, stoiska hand made, a także pokazy mody.

Więcej informacji o wspomnianych wydarzeniach znajdziecie poniżej:

Kreatywny Recycling Krawiecki

Rybnik Swap Party

Miłego weekendowania!:)

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.