10.09.2014Autor:

O Odpowiedzialnej modzie prosto z Łodzi

Już 16 września zapraszamy do Łodzi na konferencję „Przemysł odzieżowy i modowy- realia, wyzwania, perspektywy”. Będzie to znakomita okazja do porozmawiania na temat problemów i wyzwań wobec jakich stoi dziś branża odzieżowa. Wśród gości znajdzie się przedstawiciel firmy REDAN, a także eksperci z NGOsów. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie także najświeższy raport na temat przyszłości branży mody.

Odpowiedzialna moda z każdym rokiem zdobywa coraz większy aplauz na całym świecie. Jak sytuacja wygląda w Polsce? Czy kupując ubrania Polacy zwracają uwagę na to, z jakich materiałów i w jakich warunkach zostały wyprodukowane? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają uczestnicy oraz zaproszeni goście reprezentujący różne sektory w tym przedstawiciele biznesu w czasie konferencji organizowanej przez Fundację CSR Impact w ramach prowadzonego projektu „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody”. Wystąpienia potwierdziła już dyrektor personalna w GK Redan oraz ekspertka z ODE Źródła. W trakcie wydarzenia zostaną także ogłoszone wyniki badania „Branża odzieżowa w 2050 w perspektywie konsumentów”, poruszające problematykę trendów i wyzwań dla branży na najbliższe lata.

„Chcemy aby wydarzenie było okazją do spotkania i dyskusji dla wszystkich związanych z branżą odzieżową. Każdy z nas jest konsumentem produktów rynku odzieżowego i w związku z tym dotykają go decyzje i działania podejmowane przez przedsiębiorstwa. Z drugiej strony jako konsumenci mamy wpływ na to, co oferuje nam rynek. Taka dwustronna relacja powoduje, że coraz częściej publicznie dyskutuje się o problemach dotykających branżę i wyraża oczekiwania wobec oferowanych produktów. Podczas konferencji porozmawiamy też o społecznej odpowiedzialności i o tym, jak zmieniające się warunki otoczenia jak np. kurczące się zasoby naturalne wpłyną na funkcjonowanie przemysłu odzieżowego” – mówi Agata Rudnicka prezeska Fundacji CSR Impact.

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym celem jest aktywizacja i uwrażliwienie na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce, trzonem projektu jest portal altmoda.pl .

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie maila na adres: biuro@csri.org.pl do dnia 14.09.2014.

Miejsce konferencji: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Łódź, al. Piłsudskiego 8, Sala Sejmiku, I p.

Wstęp wolny.

 

konferencjaAgenda spotkania:

10.00-10.20 – Rejestracja uczestników

10.20-10.50 – Powitanie uczestników, Ewa Florczyk – Dyrektorka Departamentu ds. Przedsiębiorczości w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim, dr Agata Rudnicka – prezeska Fundacji CSR Impact

10.50-11.30 – Branża odzieżowa w 2050 w perspektywie konsumentów – ogłoszenie wyników badania i prezentacja raportu, przedstawiciel portalu Altmoda.pl

11.30- 11.50 – Przemysł odzieżowy – ciemniejsza strona medalu, Marta Karbowiak, ODE Źródła

11.50-12.10 – Branża o sobie samej, Alina Strycharz – Dyrektor Personalny GK Redan SA –

12.10-12.50 – Dyskusja z zaproszonymi gośćmi i uczestnikami

12.50-13.00 – Podsumowanie konferencji i poczęstunek

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.