06.02.2014Autor:

O odpowiedzialnej modzie w BIZONie

eco-fashion-weekend-2014-7

W radiowo-telewizyjnym programie BIZON poruszono temat odpowiedzialnej mody. W rozmowie z  Ewą Jarzębską z firmy H&M oraz Magdaleną Płonką, autorką książki „Etyka w modzie” Paweł Oksanowicz odsłania społeczne oblicze przemysłu odzieżowego.

Audycję można odsłuchać lub pobrać TUTAJ.

A Ty co robisz ze starymi ubraniami ?

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.