27.06.2014Autor:

Oddaj swój głos na najlepszy projekt w konkursie!

Prezentujemy Wam zakwalifikowane do II etapu prace konkursowe nadesłane przez naszych użytkowników w ramach kolejnego konkursu „Pokaż swój alternatywny styl”. Tym razem poprosiliśmy Was o przesłanie zdjęć z ręcznie wykonaną biżuterią recyclingową. Który projekt podoba Wam się najbardziej? Zapraszamy do oddawania głosów na naszym fanpage’u na FB. Głosowanie potrwa od 28 do 29 czerwca do godziny 22.00! Zwycięzca otrzyma od nas wyjątkowo oryginalną kosmetyczkę marki Coll.part!

dwukroopekPraca użytkownika Dwukroopek

Broszka stworzona z kredek ołówkowych w czarnych drewienkach. Kredki zostały pocięte, wyszlifowane, polakierowane (aby nie brudziły ubrań) i połączone tak aby stworzyły ciekawą bryłę. W kolekcji są również kolczyki, spinki do mankietów, pierścionki, naszyjniki i bransolety.

 

 

 

yukiPraca użytkownika yuki

Bransoletka wykonana z dwóch warstw niebieskiej licowej skóry (skrawków tapicerskich), metalowego zamka wyprutego ze starej kurtki oraz krawatu nabytego drogą kupna w lumpeksie. Wszystkie elementy zszyte tak, aby stanowiły stabilną, zwartą konstrukcję. Szerokość bransolety jak i zastosowany zamek nadał kompozycji rockowego charakteru, natomiast krawat – elegancji.

 

 

PaulinaMPraca użytkownika PaulinaM

W swojej biżuterii wykorzystuję różne materiały pochodzące z recyklingu, ale moim ulubionym są kapsle:). Moja propozycja to kolczyki – kule wykonane z kapsli po piwie, wytłoczone i oprawione w technice Tiffany.

 

 

 

MayMayPraca użytkownika MayMay

Naszyjnik wykonany z elementów zdekompletowanej biżuterii. Filc na podszycie i wstążka są nowe, ale większość koralików pochodzi z pojedynczych kolczyków, nienoszonych już bransoletek, zerwanych korali, czy niemodnych bluzek. Niepotrzebne „zapychacze szuflad” ożywają na nowo w unikatowym naszyjniku.

 

MoskoPraca użytkownika Mosko

Naszyjnik Futuristika Cu jest w całości wykonany z drutu miedzianego pozyskanego z nieużytkowanego silnika elektrycznego. Kolor oraz plastyka materiału zainspirowały mnie do wykorzystania go w przestrzennym obiekcie rzeźbiarskim. Przystosowując odpowiednio jego formę, stał się w istocie „rzeźbą do noszenia”.

 

 

 

Zdjęcie ikony: Image courtesy of duron123/ FreeDigitalPhotos.net.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.