05.02.2014Autor:

Odpowiedzialnie modne wnętrze – zainspiruj się

Zdjęcie0193W ramach Junk Fashion Weekend odbył się wernisaż mebli recyklingowych i upcyklingowych – „reinkarnacja przedmiotu”. Od czwartku w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych można było podziwiać wzory przedmiotów codziennego użytku wykonane z materiałów recyklingowych. Autorami byli studenci Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu.

Podczas wernisażu odbył się konkurs na najlepszy projekt recyklingowy. Głosami publiczności zwyciężyła Klaudia Kowal. Pozostałe miejsca zajęły Aleksandra Staniszewska, Aleksandra Pacura oraz Krzysztof Piła. Podczas niedzielnego Junk Fashion Show Daniel Wieleba wręczył nagrody laureatom. Nagrodą jest publikacja projektów w magazynie “Wnętrza Daniela”.

Kto chciałby mieć tak odpowiedzialne wnętrze?

 

 

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.