29.01.2014Autor:

Pamiętacie WearFair 2012 w Łodzi?

Dla tych do pamiętają i dla tych co nie pamiętają: krótkie fotograficzne wspomnienie z Targów odpowiedzialnej mody WearFair, które odbyły się w dniach 12-14.10.2012 w Łodzi. Odwiedzający mogli kupić odzież wykonaną w sposób ekologiczny i z poszanowaniem praw człowieka. Pokazano marki dbające zarówno o estetykę i jakość oferowanych produktów, jak i o społeczną i ekologiczną stronę procesu produkcji: tworzące z bawełny ekologicznej, wspierające Sprawiedliwy Handel czy wykorzystujące odpady w procesie kreacji.

[sharethis]

Komentarze

 1. Marta pisze:

  Warto było się tam pojawić:) czekam na kolejne takie targi!

 2. agmichol pisze:

  Pamiętam! To były super targi. Szkoda, że nie słychać na razie o kolejnych edycjach.

  • Marta pisze:

   Zapraszamy na Targi Slow Fashion w Warszawie, 12 kwietnia- trochę inne wydarzenie, ale przynajmniej idea podobna, z pewnością będzie ciekawie:)

Komentowanie zamknięte.

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.