09.04.2014Autor:

Ogromna promocja polskiej, niezależnej mody i trendu Slow już 12 kwietnia!

Pierwsze Targi Slow Fashion w Warszawie to doskonała okazja na to, by każdy z nas spróbował polskiej, młodej mody. Bez względu na to, czy już ją bardzo dobrze zna, czy na co dzień kupuje ubrania w sieciowych sklepach. Organizatorzy wydarzenia przekonują, że warto postawić na jakość i zachęcają, by kupić od polskiego projektanta co najmniej jedną rzecz. Ubranie, biżuteria, czy jakikolwiek dodatek sprawią, że poczujemy się dobrze.

Różnica między Slow Fashion a Fast Fashion, jest taka sama jak między Slow Food, a Fast Food. Wszyscy ją znamy i wszyscy zazwyczaj korzystamy z obydwu opcji. Najważniejsze, że jest wybór. Więc wybierajmy. Od czasu do czasu lepiej jest zainwestować więcej i otrzymać dobrej jakości, jedyne w swoim rodzaju ubranie, wspierając tym samym rozwój młodych zdolnych projektantów z Polski.

12 kwietnia okazji do poznania polskiej mody niezależnej będzie bardzo dużo. Na Targach Slow Fashion swoje ubrania i dodatki pokaże ponad 170 polskich projektantów. Zaprezentują oni swoje nowości z wiosennych kolekcji. Impreza skierowana jest do wszystkich. Wystawcy zaprezentują kolekcje damskie, męskie, młodzieżowe i dziecięce. Będzie można zobaczyć zarówno projekty streetowe, jak i eleganckie. Pojawią się także stoiska z biżuterią i akcesoriami odzieżowymi.

2

Oprócz zakupów będzie można skorzystać ze strefy wiedzy, w której przez cały dzień odbywać się będą wykłady o modzie etycznej, o trendzie Slow Fashion oraz prelekcje skierowane do małych firm odzieżowych. Podczas targów działać będzie także food market z regionalnymi produktami spożywczymi 50 polskich producentów. Nie zabraknie także strefy dla dzieciaków.

Targi odbędą się w Warszawie, w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ulicy Brackiej 25, w godzinach 11.00 – 20.00. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na Facebook’u.

Źródło: mat.prasowe

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.