03.04.2015Autor:

Pokaz mody slow w Krakowie!

Pamiętacie jak ostatnio pisaliśmy o wydarzeniach odbywających się w ramach Cracow Fashion Week? Jednym z nich były warsztaty przerabiania i szycia odzieży zorganizowane przez Slow Fashion Cafe. Uczestnicy zajęć mieli okazję zaprojektować i stworzyć samodzielnie własne projekty ubrań, a następnie pochwalić się nimi w trakcie specjalnego pokazu mody. Zobaczcie sami rezultat ich pracy!

Podczas Cracow Fashion Week, kawiarnia krawiecka Slow Fashion Cafe otworzyła swoje progi na szereg spotkań i wykładów skierowanych do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z modą. W niewielkim, ale klimatycznym wnętrzu kawiarni wielbiciele mody i szycia mogli przez cały krakowski tydzień mody szyć, konstruować formy, słuchać ciekawych prelekcji, a na koniec obejrzeć pokaz mody ubrań uszytych przez wykładowców i kursantów Slow Fashion Cafe.

Wydarzenie to było z pewnością ciekawym pokazem wszystkich możliwych technik krawieckich – od tych zaawansowanych po banalnie proste, przy czym szalenie efektowne fasony. Pokaz został tak przygotowany, by nie wyglądał jak standardowe wydarzenie modowe. Nie było ścianki i czerwonego dywany, za to modelki zamiast po wybiegu przechadzały się ulicami krakowskiego Kazimierza na ul. Bożego Ciała. Była to inspirująca prezentacja różnych trendów, kreatywnych pomysłów i indywidualnego podejścia do tematu krawiectwa.

SLOW FASHION CAFE - FOTO PATI KUBALA 5

SLOW FASHION CAFE - FOTO PATI KUBALA 2

SLOW FASHION CAFE - FOTO PATI KUBALA 4

SLOW FASHION CAFE - FOTO PATI KUBALA 3

SLOW FASHION CAFE - FOTO PATI KUBALA 10

Źródło: mat.organizatora

Zdjęcia:

Modelki: agencja Reklamex Agencja Modelek i Promocji Mody

Wizaż: Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa

Stylizacja: GOShA Stylizacje Metamorfozy Szkolenia

Fryzury: Sylwia Polakiewicz-Moskała

Buty: Fun in Design

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.