27.01.2015Autor:

Pokochać swoje ubrania

Co to znaczy kochać swoje ubrania? Na to pytanie odpowiadają twórcy nowej inicjatywy Love your clothes, w ramach której zachęcają konsumentów do dbania o swoją garderobę, przerabiania starych kolekcji i bawienia się modą przy jednoczesnym braniu pod uwagę kwestii środowiskowych. Bo kochać to nie znaczy wyrzucić po jednym sezonie!

logo-love-your-clothesWiele lat temu naprawianie zepsutej odzieży, czy też wymiana ubrań było normą. Dziś w czasach szybkiej mody kolekcje oferowane przez marki odzieżowe zmieniają się w takim tempie, że trudno jest być na bieżąco z najnowszymi trendami nie wspominając o szybko zapełniającej się szafie. Czasu i energii wystarcza tylko na kolejną wycieczkę do sklepu, zakup nowych rzeczy i pozbycie się starych, najczęściej poprzez wyrzucenie ich do śmieci. Tymczasem twórcy nowej inicjatywy „Love your clothes” przypominają nam, że moda to dobra zabawa, a tworzenie i przerabianie ubrań, które znajdują się w naszej szafie może stanowić większą frajdę niż zakup nowych ubraniach, podobnych do tych noszonych przez naszych znajomych czy przyjaciół.

Bądźmy zatem kreatywni! Zobaczmy co proponują nam na stronie internetowej twórcy „Love your clothes”. Chcąc przekonać nas o wartości naszych ubrań organizatorzy inicjatywy udowadniają nam, że warto o nie zadbać. Im dłużej korzystamy z jakiegoś elementu naszej garderoby tym dłużej nie musimy kupować nowej rzeczy a tym samym nie obciążamy środowiska. Na stronie znajdziecie wiele ciekawych i użytecznych podpowiedzi jak sprawić, by nasze ubrania pozostawały w dobrym stanie, jak zmniejszyć negatywny wpływ czyszczenia odzieży na środowisko naturalne a także co zrobić z niechcianą już garderobą. Dla zupełnych nowicjuszy w zakresie przerabiania odzieży strona oferuje także wiele porad odnośnie technik naprawy, w tym np. jak doszyć guzik do tkaniny! To wcale nie takie proste jak się wydaje! Dziś chętniej wyrzucimy bluzkę za 20zł, od której odpadł guzik, niż poświęcimy chwilę na jego doszycie. W Wy umiecie doszywać guziki?:)

Zdjęcia: http://loveyourclothes.org.uk/

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.