11.10.2014Autor:

Poznaj odpowiedzialną modę!

Już w najbliższą sobotę i niedzielę zapraszamy do Warszawy na weekend z odpowiedzialną modą! Debata, minitargi oraz spotkania z przedstawicielami nowego trendu w modzie to doskonała okazja do zobaczenia czym jest odpowiedzialna konsumpcja i dlaczego warto się nią zainteresować. plakat

Celem spotkania będzie przede wszystkim wymiana wiedzy i doświadczeń oraz zwiększenie naszej świadomości. Zaprezentowane zostaną pozytywne przykłady z kraju i ze świata oraz porady dla konsumentów, które ułatwią podejmowanie odpowiednich decyzji zakupowych. Przy okazji na uczestników spotkania czekać będą także marki, które już teraz dbają o produkcję spełniającą wyższe standardy społeczne i środowiskowe. Zaprezentują one szereg ciekawych, wysokiej jakości produktów potwierdzających opinię, iż odpowiedzialna moda nie musi być nudna!

Miłym dodatkiem do targów będzie też debata na temat zagadnień etycznych w przemyśle mody z udziałem takich ekspertów jak: Magdalena Płonka (MSKiUP), Maria Huma (Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Clean Clothes Polska) oraz przedstawicieli pracownic fabryk odzieżowych w Kambodży. W rozmowie wyjaśnione zostaną takie pojęcia jak: sustainable fashion i slow fashion, czy greenwash. Jest to też idealna okazja by posłuchać historii osób, borykających się codziennie z problemami branży odzieżowej takimi jak: łamanie praw pracowniczych, niebezpieczne warunki pracy czy zanieczyszczenie środowiska i dowiedzieć się jak możemy zmienić tą sytuację. Debatę poprowadzi Karolina Sulej z redakcji Wysokich Obcasów.

Pamiętajcie: save the date for the sustainable fashion!

Harmonogram wydarzenia:

18 października, miejsce: barStudio

11.00-15.00- minitargi

15.00-17.00- debata

19 października, miejsce: barStudio

śniadanie w opcji wegańskiej i wegetariańskiej i kontynuacja minitargów

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.

Źródło: mat.pras. organizatora

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.