17.06.2015Autor:

Prawdziwy koszt naszych ubrań

Już w najbliższą sobotę pierwszy w Polsce pokaz wyjątkowego filmu „The True Cost”! Projekcja filmu dokumentalnego pokazującego potrzebę wprowadzenia zmian w branży modowej zobaczycie w ramach  4 edycji imprezy Szałfenster – wystawy designu mającej na celu propagowanie lokalnych inicjatyw twórczo projektowych w Gliwicach.

Film “The True Cost” to opowieść o ubraniach. I chodzi tu o ubrania, które nosimy na co dzień, ale też o ludzi, którzy je robią i jak ta praca wpływa na ich życie. Ceny odzieży maleją na  świecie od dziesięcioleci, podczas gdy koszty zatrudnienia pracowników i koszty związane z eksploatacją środowiska wzrosły dramatycznie. Film „The True Cost” to przełomowy dokument, który pokazuje nam nieznane oblicze mody i zachęca do postawienia sobie pytania: kto tak naprawdę płaci za możliwość posiadania przez nas taniej odzieży?

the true cost
W filmie zobaczymy sceny kręcone w wielu państwach, w tym europejskie miejsca pełne wspaniałej mody, pokazy nowych kolekcji, ale też te i ciemne strony tego biznesu, jak praca podwykonawców w niebezpiecznych fabrykach w krajach azjatyckich. Dodatkowo gościnnie w filmie wystąpili także światowi liderzy jak Stella McCartney, Livia Firth, Vandana Shiva i wielu innych, opowiadający o problemach branży odzieżowej.

Film “The True Cost” to bezprecedensowy projekt, który zabiera nas w otwierającą oczy podróż do ludzi i tych zakątków świata, gdzie tworzone są miliony ubrań dla mieszkańców Globalnego Południa. To film, który koniecznie trzeba obejrzeć!

Więcej informacji na temat pokazu filmu znajdziecie tutaj.

Wstęp na pokaz filmu: free

Źródło: mat.prasowe

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.