13.10.2014Autor:

Projektujesz eko? Weź udział w konkursie!

Jeśli jesteś świadomym projektantem tworzącym eko kolekcje koniecznie weź udział w Konkursie dla projektantów organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi! Do wygrania ciekawe nagrody i szansa pokazania swoich prac na ogólnopolskiej wystawie najlepszych projektów upcycling’owych. Wydarzenie jest częścią ECOmade Festival.

Założeniem konkursu jest wyłonienie najciekawszych projektów zrealizowanych w oparciu o filozofię upcyklingu czyli przetwarzania wtórnego odpadów z zamiarem stworzenia produktów o wartości wyższej niż przetwarzane produkty. Prace konkursowe w dwóch kategoriach: Fashion oraz Design można nadsyłać do 30.10.2014. Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj.

Print

EKO Konkurs to część pierwszej edycji festiwalu EcoMade, który odbędzie się w Łodzi w dniach 27-28 listopada. Wydarzenie ma być przede wszystkim miejscem wymiany myśli i doświadczeń, a także formą kampanii informacyjno-promocyjnej, której celem jest przekonanie konsumentów, że poprzez proekologiczne podejście do świata sami stają się projektantami otoczenia, w którym żyją. Aby tego dokonać organizatorzy festiwalu przewidują szereg atrakcji, takich jak warsztaty, spotkania, wystawy, międzynarodowy konkurs oraz pokazy ekologicznej mody.

Źródło: mat.pras. organizatora.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.