20.03.2014Autor:

Radość tworzenia toreb

Czy uwierzylibyście, że ze starych opon rowerowych mogą powstać torby? Jak wygląda proces tworzenia takiego produktu? Czy łatwo jest połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem i dodatkowo zastosować jeszcze ideę upcyclingu? Już wkrótce zapytamy o to Marcina Zielińskiego, właściciela firmy ZielińskiBags.

Tymczasem dzisiaj zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przenoszącego nas w świat projektanta, gdzie z niepotrzebnych już odpadów powstają ręczne robione torby. Zainteresowani poznaniem szczegółów? My tak!

Autor filmu: SeeMo Studio, www.seemostudio.com

Zdjęcie ikony: www.facebook.com/zielinskibags

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.