29.03.2015Autor:

Rewolucja modowa w Łodzi!

1_FRD_BASE_LOGODruga edycja Fashion Revolution Day to nie tylko działania online, ale także eventy stacjonarne. Altmoda.pl objęła patronat nad wydarzeniem odbywającym się w Łodzi, którego organizatorem jest rezydentka Art_Inkubatora- Bagabaga. Nawiązując do hasła kampanii Who made my clothes? Bagabaga pokaże Wam jak tworzy swoje produkty, a także zachęci do próby sprawdzenia ile czasu i jakich umiejętności wymaga samodzielne szycie.

Fashion Revolution Day w dniu 24 kwietnia zachęca konsumentów i producentów z branży modowej do zastanowienia się nad tym, w jakich warunkach produkowane są nasze ubrania i inne dodatki fashion. W ramach eventu przygotowanego przez Bagabaga uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces tworzenia toreb z worków jutowych po kawie z Jaga Cafe. Dzięki temu można na własne oczy przekonać się na czym polega produkcja lokalna, a także zwiedzić pracownię Bagabaga w Art Inkubatorze.

AGAMA małeDruga część wydarzenia to warsztaty szycia z udziałem projektantów: Bagabaga (bransoletki tekstylne), Rybka projekt (makatki), Totimada (przytulaki). Korzystając z maszyn udostępnionych przez firmę Impall każdy z nas może spróbować własnych sił w twórczości rękodzielniczej i  zobaczyć, co stoi za ceną tworzonych w ten sposób rzeczy.

Dodatkową atrakcją eventu w Łodzi będzie także okazja do zapoznania się z projektami polskich projektantów. Do pracowni Bagabaga specjalnie na ten dzień zaproszony zostanie T ' one, czyli Skład Rzemiosł Pięknych, którego pop up shop z kolekcjami polskich projektantów z pewnością zaciekawi niejednego miłośnika dobrej mody.

Reinkreacja1 małeKażdy zaś z uczestników wydarzenia będzie miał również możliwość dołączyć do kampanii Fashion Revolution Day poprzez zrobienia sobie zdjęcia w ubraniu założonym na lewą stronę (znak rozpoznawczy kampanii). Zdjęcia będzie można wykonać na tle ceglanej łódzkiej ścianki. Serdecznie zapraszamy!

miejsce: pracownia Bagabaga, Art_Inkubator, Łódź

data: 24 kwietnia

godziny: 12.00-21.00

Więcej informacji na temat eventu znajdziecie tutaj.

Źródło: na podstawie materiałów organizatora

logo bagabaga

Zdjęcia załączone do artykułu to zdjęcia projektantki BAGABAGA, sfotografowanej w swojej biżuterii i ubraniach ulubionych polskich marek, które projektantka zna osobiście i wie, w jakich warunkach powstają.

reinhold małe

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.