11.06.2014Autor:

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie „Pokaż swój alternatywny styl”!

Poniżej prezentujemy cztery prace konkursowe nadesłane przez naszych użytkowników. Zapraszamy do oddawania głosów na naszym fanpage’u na FB na pracę, która najbardziej Wam się podoba! Głosowanie potrwa od 12 do 13 czerwca do godziny 22.00! Zwycięzca otrzyma od nas wyjątkowo oryginalną torbę z tyveku projektu RISK made in Warsaw!

Praca użytkownika Monawik: płaszczyk kupiony za 15zł na przecenie przetransformowany w nowoczesną wersję kostiumu a’la Chanel.

monawik

 

Praca użytkownika bushmenkaa: przerobiłam nietoperzowy sweterek na przylegający sweterek z łatkami w kształcie głowy kota „kociłatkami”.

bushmenkaa

 

Praca użytkownika martucha: ciepła spódnica wykonana z pikowanej podpinki z męskiej kurtki. Przeróbka była łatwa: wykonałam tylko dwa boczne szwy, pas wykończony gumą i zapinany na zamek. Na zdjęciach prezentują się: podpinka z męskiej kurtki, pikowana tkanina z watowanym wypełnieniem, na drugim zdjęciu jest spódnica: ściągacz jest na dole i tworzy ciekawe wykończenie, góra jest dodatkowo ozdobiona paskiem z ćwiekami.

martucha

 

Praca użytkownika Jushka: koronkowe love czyli romantyczne lata’60 według Jushki: przerobiona letnia sukienka z koronkowymi dodatkami, koronkowo-różana opaska, dziergana rękawiczka i wiązana bransoletka na nogę. Szyte z sercem,naturalnie:)

Jushka

 

Zdjęcie ikony: Image courtesy of Grant Cochrane/ FreeDigitalPhotos.net.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.