07.07.2014Autor:

Rześka kolekcja na lato

Jest lato. Budzi Cię słońce. Wstajesz, szykujesz się do pracy, wychodzisz i ciach! Słońce nieubłaganie praży, temperatura zbliża się do 30°C – a to dopiero początek dnia! Już sukienka nieprzyjemnie klei Ci się do ciała… Kojarzycie sytuację? Jesteśmy pewni, że niejednej z Was zdarzyło się doświadczyć tych letnich, niekomfortowych incydentów, w drodze do pracy, w pracy, na przyjęciach, czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam, by wyglądać idealnie. Jak tego uniknąć?

Ten problem postanowiła rozwiązać marka odzieżowa Uncommon Ethical Streetwear. Marka stworzyła kobiecą kolekcję Uncommon For The Summer, która ma chronić nasze ciało przed upałami. Tworząc „rześką” kolekcję, właścicielka marki, Lidia Panfil wykorzystała naturalne właściwości kolorów i materiałów, stworzyła też oryginalny design letnich ubrań, który optymalizuje przewiewność dzianin, daje nieskrępowaną swobodę poruszania się oraz mocno podkreśla kobiecość.

suskienki_uncommon_summer

Projektantka zapewnia, że w nowej kolekcji kolor, materiał, design zgodnie współgrają, by zapewnić komfort noszenia połączony z  ciekawym krojem. Najnowsze ubrania Uncommon są dopasowane do ciała, podkreślają sylwetkę, jednak nie są nadmiernie obcisłe, co daje kobietom poczucie komfortu w gorące dni. Letnie sukienki i t-shirty, powstały w kolorach pastelowych: morelowym sorbecie, orzeźwiającym błękicie, świeżej limonce i mroźnej bieli. Wykorzystano tu naturalne właściwości pasteli, które nie przyciągają zbyt wiele światła, a co za tym idzie, chronią nas przed przegrzaniem organizmu.

Naturalne, polskie, certyfikowane dzianiny – to już znak firmowy Uncommon Ethical Streetwear. Przy tworzeniu kolekcji Uncommon For The Summer dobrano dzianiny tak, by w upalne dni swobodnie przepuszczały powietrze i schładzały ciało.

Najnowsza kolekcja ubrań Uncommon, podobnie jak poprzednie, powstały w Polsce, w duchu etycznej mody i społecznej odpowiedzialności biznesu, co gwarantuje, że marka dba o swoich pracowników oraz otaczające nas środowisko.

Najnowszą kolekcję można już znaleźć w sklepie internetowym Uncommon.

Źródło: na podstawie materiałów prasowych.

 

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.