22.03.2014Autor:

Slow Fashion na Cracow Fashion Week

8Odbywający się w dniach 22-30 marca Cracow Fashion Week otwiera nowy sezon imprez modowych w okresie wiosenno-letnim. Czy organizowane w Polsce wydarzenia skupiające miłośników mody, firmy odzieżowe i projektantów oferują również atrakcje dla osób zainteresowanych odpowiedzialną modą?

W programie tegorocznego Cracow Fashion Week wypatrzyliśmy kilka propozycji dla wszystkich tych, którzy cenią sobie odpowiedzialny styl: 23 marca zapraszamy na otwarty wykład z Marią Humą, prezeską Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie (organizacja prowadząca kampanię Kupuj Odpowiedzialnie Ubrania), a od 24 do 26 marca także na warsztaty i spotkania w kawiarni krawieckiej Slow Fashion Cafe. Dodatkowo 27-28 marca odbędzie się konferencja Business Fashion and Technology, a 29 marca konferencja dla młodych projektantów mody “Co dalej, czyli jak wypromować własną markę?”.

7Slow Fashion Cafe to rodzaj pracowni otwartej – miejsca, gdzie można zobaczyć na żywo proces tworzenia ubrań a także samemu wziąć w nim udział. W ostatnim tygodniu marca odbędzie się tam cykl wykładów oraz Noc Szydełka, Noc Szycia i Noc Konstrukcji, a także pokaz mody. To propozycja dla projektantów hand-made, ale także do wszystkich pasjonatów mody, własnoręcznie robionych bądź przerobionych ubrań oraz osób posiadających lub chcących założyć własną firmę.

Konferencja Business Fashion and Technology to pierwsze tego typu wydarzenie w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W jego trakcie przedstawione zostaną możliwości wykorzystania nowych technologii w branży fashion. Liczymy na zaprezentowanie modowo-technologicznych inspiracji, które zmienią branżę odzieżową w bardziej odpowiedzialny biznes.

Konferencja “Co dalej, czyli jak wypromować własną markę?” to cykl wykładów na temat marketingu, promocji, wykorzystania social media do kreowania wizerunku marki, ale również możliwość poszerzenia świadomość projektantów w zakresie ich praw i obowiązków, szczególnie w świetle prawa autorskiego.

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Slow Fashion Cafe.

Program spotkań w Slow Fashion Cafe:

1867

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.