02.09.2014Autor:

Slow Fashion po raz kolejny w Warszawie!

W dniach 13-14 września entuzjaści dobrej mody będą mogli po raz kolejny uczestniczyć w Targach Slow Fashion. Druga edycja wydarzenia będzie miała miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie swoje kolekcje zaprezentuje ponad 350 wyselekcjonowanych projektantów. Nie może Was tam zabraknąć!

 slow fashion 2

Jesienno-zimowa edycja targów to szansa dla twórców mody odpowiedzialnej, którzy tworzą produkty w zgodzie z zasadami slow fashion i DIY. Dzięki targom niezależni projektanci mogą bez żadnych barier pokazać swoje prace szerokiej publiczności i klientom. Z drugiej strony targi umożliwiają także bezpośrednie zakupy u młodych artystów i projektantów, poznanie ich najnowszych, niedostępnych nigdzie indziej kolekcji. Slow Fashion to filozofia “wybieraj świadomie i wiedz, co na sobie nosisz”.

Zakupy wśród młodych polskich projektantów dodatkowo umilą inne atrakcje: strefa chill, muzyka na żywo, bar z napojami i alkoholem, bezpłatna strefa dla dzieci z opieką, a także Slow Fashion After Party w Hocki Klocki nad Wisłą.

To już druga edycja Targów Slow Fashion po kwietniowej, bardzo udanej premierze. Pierwsze targi zaprezentowały 215 projektantów mody, biżuterii i dodatków, a odwiedziło je ponad 5 000 odwiedzających. Jesienna odsłona zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco.

Wstęp: 10 zł (wejście na dwa dni targów); połowa dochodu ze sprzedaży wejściówek na Targi zostanie przekazana na cele statutowe Fundacji La Strada.

Więcej informacji na Facebook’u.

Źródło: mat.prasowe

 

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.