18.03.2014Autor:

Sobota z modą miejską w Łodzi

festiwal fashion

Już 22 marca 2014 r. w Łodzi odbędzie się pierwszy Łódź Street Fashion Festival– święto miejskiej mody w zabudowaniach XIX-wiecznej fabryki maszyn przy ulicy Piotrkowskiej 217! Impreza rozpocznie się o godz.12.00, a na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji: wykłady, warsztaty ze stylistami, wystawa fotograficzna i dla miłośników ubrań z drugiej ręki- swap party.

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z okazji i przejrzenia swojej szafy pod kątem nienoszonych już ubrań, butów i torebek, a następnie dzięki udziałowi w swapie wymiany ich na inne ciekawe elementy garderoby.

Miłym akcentem Festiwalu będzie również możliwość zaprezentowania naszego portalu Altmoda.pl. Pojawimy się o godz.13:00 w „lounge room” – czyli „sali” obok miejsca gdzie odbywać się będzie swap party. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego dowiecie się jak i dlaczego rozważnie wybierać ubrania!

Szczegóły Festiwalu tutaj.

Autor: Norbert Sieradzki, www.fsuwamysztuke.pl

Autor: Norbert Sieradzki, www.fsuwamysztuke.pl

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.