18.05.2016Autor:

Społeczna przedsiębiorczość w modzie

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi zapraszamy do udziału w innowacyjnym, międzynarodowym warsztacie „SoFE – innowacyjny przedsiębiorca w obszarze społecznej i zrównoważonej mody”, który odbędzie się już 24 maja br (godz 10:00-13:00).

Warsztat prowadzony będzie przez specjalistów z Grecji (TheNest i Athens Univeristy of Economics & Business) oraz Hiszpanii (Authenticitys) w j. angielskim.

Jego celem jest przyjrzenie się czynnikom sukcesu w przedsiębiorczości sektora zrównoważonej mody i umiejętnościom niezbędnym do skutecznego istnienia w tej branży. Szczególny nacisk położony będzie na aspekty związane ze współpracą i współtworzeniem (collaboration and co-creation), co jest niezwykle istotnym czynnikiem sukcesu w biznesie. Opowiemy też o wynikach międzynarodowego badania przeprowadzonego w krajach partnerskich.

Warsztat jest adresowany do szerokiego grona osób zainteresowanych zrównoważoną modą: od projektantów mody po nabywców, od blogerów modowych po artystów cyfrowych, od właścicieli firm po artystów rozważających założenie lub rozwój firmy.

W imieniu organizatora zapraszamy wszystkich zainteresowanych – wspólnie stwórzmy wielopoziomową i wielosektorową, odpowiedzialną i zrównoważoną społeczność modową (Social & Sustainable Fashion Community).

Warsztat będzie szansą na nawiązanie ciekawych, międzynarodowych kontaktów (poza Hiszpanią i Grecją będą również przedstawiciele UK oraz Holandii).

Aby zgłosić swój udział należy wypełnić FORMULARZ ON-LINE

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, ul. Kilińskiego 109, sala 35.

Źródło: mat.organizatora

image001

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.