25.05.2014Autor:

Sposób na niepotrzebne ubranie

Zrobiliście już wiosenne porządki w szafie? Z iloma ubraniami postanowiliście się pożegnać? Jeśli nie trafiły one jeszcze do kontenera na śmieci mamy dla Was propozycję na to, jak pozbyć się niechcianych elementów garderoby.

Nowy sezon oznacza nowe kolekcje w świeci mody i nowe potrzeby wykreowane przez koncerny odzieżowe, co znów prowadzi do niepotrzebnych czasem zakupów. Jeśli jednak nie potrafimy się powstrzymać od nabywania kolejnych nowości przynajmniej zadbajmy o to, by w przyjazny dla środowiska sposób pozbyć się starych ubrań.

Jeśli zależy Ci na otrzymaniu dodatkowej gotówki za niepotrzebną już garderobę możesz ją wystawić na sprzedaż na specjalnych portalach, takich jak Vinted. Wystarczy za darmo założyć swój profil i już możesz kupować, sprzedawać, oddawać lub wymieniać się rzeczami z innymi użytkownikami strony. Jak opisują twórcy portalu: Vinted to dobre miejsce dla wszystkich osób, które chcą dzielić się tym co mają w szafie.

Jeśli jednak nie chcesz zakładać żadnego profilu na stronie i zależy Ci na szybkim pozbyciu się ubrań, skorzystaj z możliwości oddania elementów swojej garderoby w ramach zbiórek organizowanych przez np. sieciówki.  Taką propozycję oferuje obecnie marka H&M, która wraz z organizatorami targów mody Hush Warsaw zaprasza do akcji „Nie dajmy zmarnować się modzie”.

Nie dajmy się zmarnować modzieCelem jest zebranie tysiąca kilogramów niechcianej odzieży, która zostanie wykorzystana do ponownego użycia. Każdy zebrany kilogram tekstyliów przełoży się na zakup drzew, które zostaną zasadzone na terenie Warszawy. Dodatkowo wszystkie osoby biorące udział w zbiórce odzieży otrzymają bilet wstępu na najbliższe targi HUSH Warsaw oraz kupon rabatowy na zakupy w sklepach H&M.

Hush Warsaw

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.