04.04.2014Autor:

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego w starciu z odpowiedzialnością!

27 marca na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym studenci mieli okazję zmierzyć się z odpowiedzialnością branży modowej. W trakcie eventu mieli okazję nie tylko zwiększyć swoją wiedzę na temat tego czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu, ale też sprawdzić swoją wiedzę na temat branży modowej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca z Kołem Naukowym HR Leaders.

Burza mózgów!

Burza mózgów!

W pierwszej odsłonie wydarzenia reprezentanci Koła Naukowego HR Leaders przybliżyli uczestnikom tematykę tzw. CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Obecni na sali chętnie włączyli się w zaproponowane ćwiczenie i dzielili swoimi pomysłami na zwiększenie odpowiedzialności pewnej firmy.

Następnie wolontariusze AltModa.pl – Anna Nowakowska i Bartosz Kawecki przedstawili słuchaczom jak sami mogą wpłynąć na branżę modową i jej odpowiedzialność. W trakcie wystąpienia organizowali konkursy i rozdawali cenne portalowe gadżety.

Na koniec nasz gość Agnieszka Krzemińska opowiedział o tym jak żyje z rękodzieła i dlaczego jest to wartościowy kierunek do wykorzystania w życiu codziennym.

Zapraszamy na kolejne eventy już w kwietniu 2014! Śledź AltModa.pl!

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.