13.03.2014Autor:

Studencki weekend z odpowiedzialną konsumpcją w Poznaniu!

W weekend 15 – 16 marca SKN CSR zaprasza poznańskich studentów na bezpłatne warsztaty o odpowiedzialnej konsumpcji i profesjonalne warsztaty kulinarne.

Na ogół nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wielu obszarów naszego, także studenckiego, życia dotyczy zrównoważona konsumpcja. Odpowiedzialnym konsumentem można być w sklepie spożywczym, banku, biurze, domu, kuchni, społeczności lokalnej, a nawet podczas podróży.  Katalog odpowiedzialnych zachowań z pewnością nie jest zamknięty.

Chcąc przybliżyć ideę odpowiedzialnej konsumpcji, SKN CSR z Uniwersytetu Ekonomicznego 15 marca zaprasza studentów poznańskich uczelni na herbatkę i ciasteczko do Kluboksiegarni Głośna, gdzie zorganizowane zostaną warsztaty. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na temat zrównoważonej konsumpcji w kontekście globalnym i lokalnym, bliskiej studenckim ideałom ekonomii współdzielenia, a także dostać garść praktycznych wskazówek działań i propozycji angażowania się w ciekawe inicjatywy w Poznaniu.

Z kolei na niedzielę 16 marca w Orkiszowych Polach zaplanowane jest wspólne odpowiedzialne gotowanie podczas warsztatów kulinarnych pod okiem profesjonalnego trenera. Nawet nie przypuszczasz, co można wyczarować ze zdrowych składników!

Harmonogram wydarzeń:

15 marca, g. 11.00 Kluboksięgarnia Głośna (ul. Święty Marcin 30) – Spotkanie z Odpowiedzialnością: warsztaty nt. odpowiedzialnej konsumpcji, na których gościem będzie Kalina Michocka z Tytki i Wojciech Zięba ze sklepu ze sklepu Sprawiedliwego Handlu, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu Trzeci Świat i My

16 marca, g. 10.30 / 13.00 Orkiszowe Pola (ul. Strzerzyńska 63) – Odpowiedzialnie w kuchni: warsztaty kulinarne dla dwóch grup

do 13 marca trwa konkurs: Odpowiedzialna konsumpcja po studencku, w którym na skn.csr@gmail.com należy przesłać oryginalne zdjęcie z krótkim opisem lub filmik pokazujący, w jaki sposób można realizować zasady odpowiedzialnej konsumpcji

Odpowiedzialna konsumpcja może dotyczyć też Ciebie! Przyjdź i przekonaj się, że warto i można zmienić swoje codzienne nawyki. Obydwa wydarzenia są bezpłatne i dają możliwość napełnienia studenckich brzuszków.

Formularz zapisów: https://docs.google.com/forms/d/1oSDmoXGiKOOLuEbXx_5JgxhlUm1Us_LkW9ROxtR0A_A/viewform

 plakat_SKNCSR

Osoba kontaktowa:

Agata Blinkiewicz

E: agata.blinkiewicz@gmail.com

M: +48 660537210

Projekt współfinansowany z grantu Pracowni Działań Lokalnych CSR Ligii Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło: mat.prasowe.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.