10.04.2014Autor:

„Stylowy Recykling” w Factory Kraków

infografika_odpowiedzialna pomocJak mądrze wykorzystać nieużywaną już odzież, a przy tym pomóc potrzebującym? W najbliższy weekend, 12 i 13 kwietnia w godzinach od 10:00 do 20:00 przy Plaży Kraków przed Hotelem Forum odbędzie się akcja pod hasłem „Stylowy Recykling”, podczas której będzie prowadzona nietypowa zbiórka odzieży. Za każde oddane dwa kilogramy ubrań, wręczany będzie voucher o wartości 10 zł na zakup markowej odzieży w sklepach Futura Park oraz Factory Kraków w Modlniczce. Zebrana podczas akcji odzież zostanie przekazana Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

– Każdy z nas ma w swojej szafie ubrania, których nie założył od kilku sezonów. Często są to rzeczy dobrej jakości, których nie chcemy wyrzucać, jednak brakuje nam pomysłu, co z nimi zrobić by mogły jeszcze komuś posłużyć. „Stylowy Recykling” łączy przyjemne z pożytecznym – jest dobrą okazją do odświeżenia swojej garderoby, przy jednoczesnym wsparciu osób potrzebujących. Biorąc udział w akcji można zatem zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Każdy, kto przyniesie i odda odzież na rzecz PCK, otrzyma kupon pieniężny na zakup nowej w sklepach Futura Park i Factory Kraków – mówi Anna Kusior-Jabłońska, koordynator ds. marketingu w Factory Kraków.

 „Stylowy Recykling” jest akcją skierowaną do wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc potrzebującym, ale również do smart shopperów, którzy szukają markowych produktów w atrakcyjnych cenach. Miłośnicy świadomych, rozsądnych zakupów, którzy chcą odświeżyć swoją garderobę i włączą się do akcji, w nagrodę będą mogli zrobić zakupy odzieżowe wydając na nie jeszcze mniej niż zwykle.

 W ramach akcji „Stylowy Recykling”, w sobotę i niedzielę, przed Hotelem Forum przy ul. Marii Konopnickiej, zostanie ustawiony specjalny namiot, w którym będzie prowadzona zbiórka odzieży. W zamian za każde oddane dwa kilogramy ubrań, uczestnik akcji otrzyma kupon pieniężny o wartości 10 zł do wykorzystania na zakupy w większości sklepów Futura Park oraz Factory Kraków. Odzież będzie przyjmowana w godzinach od 10:00 do 20:00 lub do czasu wydania ostatniego z 3000 kuponów zniżkowych. Każdy uczestnik akcji może przynieść maksymalnie 10 kilogramów odzieży.

Stylowy Recycling 2013Tegoroczny „Stylowy Recykling” to druga edycja tej akcji. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku i prowadzona była w czterech miastach: Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Podczas akcji zebrano 27 ton odzieży, z czego najwięcej w Krakowie, bo ponad osiem ton.

 – W ubiegłym roku to właśnie krakowianie najliczniej włączyli się w naszą akcję, oddając najwięcej ciuchów. Liczymy na to, że w najbliższy weekend ponownie się zmobilizują i równie licznie przyjdą do naszego namiotu, przynosząc wiele kilogramów odzieży – dodaje Anna Kusior-Jabłońska.

Factory zachęca, aby pomagać odpowiedzialnie. Przeglądając szafę i wybierając rzeczy, które mają zostać oddane, warto zwrócić uwagę na ich jakość oraz stan, w jakim są.

Źródło: mat.prasowe.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.