25.11.2014Autor:

Święto ekologicznej mody i designu!

logoJuż tylko dwa dni dzielą nas od I edycji Łódź ECOmade Festival! Program wydarzenia obejmuje wystawy, międzynarodowy konkurs, pokazy ekologicznej mody, seminaria oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak można nadać starym przedmiotom drugie życie, a przy okazji zatroszczyć się o środowisko to wydarzenie w sam raz dla Was!

EcoMade Festival to święto ekologicznej mody i designu. Organizatorzy wydarzenia chcą w ten sposób uświadomić obywatelom, że poprzez proekologiczne podejście do świata sami stajemy się projektantami otoczenia, w którym żyjemy. Dzięki takim inicjatywom jak konkurs, wystawa, czy warsztaty zamierzają wspierać działania związane z recyklingiem i kształtować postawy jak najmniej ingerujących w równowagę w przyrodzie.

gala

Na uczestników ECOmade Festival czeka wiele atrakcji, m.in. warsztaty Re:Meble, Ekologiczne kosmetyki, Dywan z niepotrzebnych ubrań, czy Ekologiczne gotowanie. Dodatkowo pierwszego dnia Festiwalu 27 listopada w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbędzie się Gala, w trakcie której będziemy mogli zobaczyć kolekcje wyłonione w tegorocznym konkursie ECOmade. Wydarzenie zakończy 28 listopada specjalny koncert nowego projektu DRONE ORCHESTA.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu znajdziecie tutaj. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: mat.prasowe organizatora

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.