30.12.2013Autor:

Sylwester tuż-tuż, a ty wciąż nie masz pomysłu w co się ubrać?

Na szczęście jest kilka opcji, z których jeszcze możesz skorzystać, nawet jeśli nie masz zdolności krawieckich. Wszystko w ramach postawy odpowiedzialnego konsumenta.

sylwester

Image courtesy of stockimages/ FreeDigitalPhotos.net

Nie masz pomysłu, czasu i miejsca w szafie

Pomyśl o wypożyczalni ubrań. Najlepsze rozwiązanie, gdy nie chcesz magazynować kolejnej kreacji, którą założysz tylko raz. Koszt wypożyczenia stroju na tydzień nie przewyższa ceny ubrania, które kupiłbyś w sklepie (30- 80 zł). Ponadto, jeśli chodzi o imprezy tematyczne i stroje dla całej grupy, zawsze można liczyć na zniżki.

Link do wypożyczalni w Łodzi:

Megastroje.pl

Nie chcesz wydać za dużo i szukasz oryginalnej stylizacji

Kolejną opcją dla oszczędnych jest korzystanie z serwisów, dających użytkownikom możliwość wymiany lub sprzedaży ubrań, które już się nam znudziły. Można tam znaleźć ciekawe, markowe rzeczy, a także pozbyć się niepotrzebnych elementów naszej garderoby.

Jeśli uznajesz second handy

Często to właśnie w lumpeksach można znaleźć tanią odzież w dobrym stanie, która po niewielu przeróbkach stanie się twoją wymarzoną sylwestrową kreacją. Jedynym minusem tej opcji jest czas, który trzeba poświęcić na przeszukanie tych sklepów. Pocieszeniem może okazać się znalezienie „bazy”(np. sukienki), którą dostosujesz do swoich wymagań.

Posiadasz maszynę do szycia i jesteś uparta

W sytuacji, gdy pragniesz się wyróżnić, masz odpowiednią maszynę i umiejętność szycia- możesz spróbować wyczarować coś sam. Czas jednak goni, a samodzielne uszycie kreacji może pochłonąć dużo godzin.

Gdy jest już za późno na wszystkie wyżej wymienione rozwiązania

Ostatnią deską ratunku mogą okazać się poświąteczne wyprzedaże, które oferują ubrania w bardzo niskiej cenie. Z drugiej strony może wtedy zaistnieć problem ze znalezieniem właściwego rozmiaru, te popularne najszybciej się sprzedają. Niestety, podczas zabawy sylwestrowej istnieje również prawdopodobieństwo, że nie tylko ty skorzystałeś z przeceny i twoi znajomi mają dokładnie taki sam strój.  Przy wyprzedażach bądźmy jednak bardziej wymagający! Szukajmy ubrań z certyfikatami lub takie które zostały wykonane z materiałów z recyklingu. Stańmy się odpowiedzialni i stylowi w tego Sylwestra!

Autor: Ola Jarczewska

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.