07.04.2014Autor:

Tak było na Cracow Fashion Week!

W weekend 29-30 marca odwiedziliśmy Cracow Fashion Week uczestnicząc w interesującej konferencji dla projektantów, pokazie mody w Slow Fashion Cafe oraz w Targach Dizajnu. Wyjechaliśmy z mnóstwem pożytecznych informacji i nowymi kontaktami.

Pan Mateusz Romanowski (Allani.pl) o promocji w Internecie. Wkrótce relacja z tej prezentacji na AltModa.pl !

Pan Mateusz Romanowski (Allani.pl) o promocji w Internecie. Wkrótce relacja z tej prezentacji na AltModa.pl !

Konferencja dedykowana projektantom mody poświęcona była tematowi promocji własnej marki. Sala od samego rana była przepełniona. Rozpoczęła Pani Katarzyna Młynarczyk interesującym wykładem na temat promocji w social media. Pani Katarzyna opierała się na przykładach marek ze świata mody, doświadczeniach różnych projektantów i konkretnych narzędziach, które można zastosować w świecie mediów społecznościowych.

Od czwartku 10 kwietnia każdego dnia będziemy publikować krótką relację z każdej prezentacji!
Śledź AltModa.pl i dowiedz się jak promować własną markę!

Na wyróżnienie zasługuje także prezentacja Pana Mateusza Romanowskiego. Przedstawiciel Allani.pl radził jak promować się w Internecie podkreślając, że marketing znajduje się na samym końcu procesu tworzenia wartości dla klienta. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się wykład reprezentantek lawmore pt. ”Prawo w modzie, czyli co projektant powinien wiedzieć o prawach autorskich”. Pani Paula Pul i Aleksandra Maciejewicz opowiadały o zagadnieniach związanych z prawem autorskim imożliwości inspirowania się różnymi utworami. Ekspertki zasypywane były pytaniami.

Jeśli interesuje Cię o co pytali uczestnicy i jakie są odpowiedzi na te pytania – śledź AltModa.pl.
Od czwartku 10 kwietnia każdego dnia będziemy publikować krótką relację z każdej prezentacji!

Po zakończeniu konferencji uczestnicy przenieśli się do Slow Fashion Cafe, gdzie odbył się pokaz ubrań uszytych przez uczestników kursów kawiarni. Zarówno same projekty, jak i ich wykonanie w odniesieniu do krótkiego okresu nauki, zrobiły na uczestnikach duże wrażenie.

Na zakończenie Cracow Fashion Week w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych miały miejsce Targi Dizajnu, gdzie można było podziwiać nie tylko najnowsze trendy w projektowaniu, ale też wiele odsłon odpowiedzialności w świecie mody: produkty recycklingowe i upcyklingowe. Wkrótce na portalu opublikowane zostaną wywiady z przedstawicielami marek wykorzystujących ten trend: Trashki, Fami Love oraz Maruna.

[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.