22.08.2014Autor:

Targi Mody w Ptak Fashion City

W dniach 29-31 sierpnia w Rzgowie odbędą się Międzynarodowe Targi Mody PTAK EXPO. Organizatorzy wydarzenia obiecują innowacyjną formułę targów, a na zwiedzających czekają dodatkowe atrakcje takie jak pokazy mody, pokazy nowych technologii, szkolenia poświęcone nowym trendom, warsztaty kreatywne, a także forum gospodarcze.

logo-targimodyCentrum Wystawienniczo-Handlowe PTAK na terenie którego odbędą się targi to część tzw. Ptak Fashion City. Uroczystość otwarcia Miasta Mody zaszczyci swoją obecnością znany projektant Kenzo Takada. Tymczasem już dziś można zgłaszać swój udział w Targach Mody, wypełniając odpowiedni formularz na stronie wydarzenia. W imprezie uczestniczyć będzie ponad 3 500 wystawców, producentów, importerów i dystrybutorów odzieży, obuwia i akcesoriów z całego świata. W odróżnieniu od innych targów rzgowskie wydarzenie daje możliwość zakupu i pobrania towaru z magazynu wystawców na miejscu w trakcie trwania imprezy.

Ciekawym dodatkiem wydają się być także wydarzenia towarzyszące. Młodych projektantów z pewnością zainteresują panele dyskusyjne oraz wykłady poruszające takie zagadnienia jak: prowadzenie własnego biznesu, sprzedaż profesjonalna, marketing i visual merchandising w handlu detalicznym oraz trendy w modzie i zachowania zakupowe klientów. Odwiedzający zaś mogą wziąć udział w specjalnych spotkaniach z projektantami, czy warsztatach projektowania dla początkujących. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli także zobaczyć pokaz nowych technologii oraz uczestniczyć w konferencji dotyczącej przemian gospodarczych ostatnich 20 lat i ich wpływu na rynek mody.

Choć formalnie organizatorzy Targów nie wspominają na swojej stronie internetowej w żadnym punkcie wydarzenia o planach poruszeniu zagadnienia odpowiedzialnej mody mamy jednak nadzieję, że mimo wszystko temat ten będzie obecny. Zrównoważona produkcja czy konsumpcja mody to przecież nie tylko etyczne marki, ale też lokalna produkcja kolekcji młodych projektantów oraz nowoczesne technologie chroniące środowisko.

Szczegółowe informacje na temat targów znajdziecie tutaj.* www.ptakexpo.com
[sharethis]

Opis projektu Altmoda

Idea

Projekt „Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody” jest pierwszym w Polsce, innowacyjnym i zorganizowanym działaniem na rzecz promocji alternatywnej mody. Głównym jego celem jest aktywizacja i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy społeczne i środowiskowe związane z funkcjonowaniem branży odzieżowej w Polsce. Projekt zakłada działania zachęcające i inspirujące do bardziej przemyślanych decyzji zakupowych poprzez udostępnienie ciekawych treści oraz planowane konkursy.

Najważniejsze działanie projektu to portal internetowy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do:
· osób zainteresowanych modą, chętnych do poznawania nowych trendów i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań, w celu podkreślenia swojego stylu i osobowości,
· oraz osób dbających o środowisko naturalne i wybierających rozwiązania etyczne.
Swiss Contribution Ecorys Euroregion

Projekt "Aktywni obywatele na rzecz odpowiedzialnej mody" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.